Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bol karku promieniujacy do glowy.

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 2 tygodni temu #17869

• ksiawk
  • ksiawk Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Witam. Od niedawna, bo od okolo 3tygodni doskiera mi bol karku, promieniujacy do potylicy i dalej podczas jazdy samochodem, nawet male nierownosci na drodze sa dla mnie meczarnia, mam tez wrazenie jakby bolalo mnie gdy samochod przyspiesza nieznacznie. Ogolnie rzecz biorac raczej mikrowstrzasy, bo nigdy nie boli mnie gdy podskocze czy chodze na codzien. Zauwazylam ostatnio ze gdy usztywnilam sobie szyje rogalem podroznym, zaciskajac go jak kolnierz nie czulam tych dolegliwosci jadac. Boli takze przy palpacji ta okolica polaczenia potylicy z kregoslupem, jakos c1 czy c2, i lewa strona bocznie od linii posrodkowej na tej wysokosci. Bol podczas jazdy jest straszny, mam wrazenie ze zwariuje, po czym mija. Gdy odchyle glowe do tylu tez sie pojawia ale teraz juz sporadycznie bo od tygodnia nie jezdzilam samochodem. Co dalej robic? Znajomi neurolodzy mowia, zeby poczekac, ze w badaniu neurologicznym bez odchylen, kazali brac Diclovit i witaminy B. Inny neurolog powiedzial, ze mozliwe jest wystapienie neuralgii potylicznej i zeby wziac amitryptyline jakks czas Laryngolog zbadal mnie tez, badany byl tez sluch z racji ze lewa strona bardziej, ze moze ucho, nic z tych rzeczy, norma. Usg szyi w normie, tarczyca w porzadku. Badania laboratoryjne typu morfologia itd w normie. Czuje sie jakbym miala glowe nabita na kij, sztywna, pomimo ze ruchnnie sprawia mi jako takiego bolu. Czasem pelnosc w okolicy wlasnie potylicy, uszu. Zauwazylam, ze przy trakcji kregoslupa, gdy wykonuje jakis sklon to miejsce na karku zupelnie nie boli. Dotykanie go jest mega nieprzyjemne, wg mbie jest cieplejsze, ale to tylko moje odczucie. Nawet glowa powyzej gdy jade wydaje sie byc piekaca jakas. Na co dzien zadnych wymiotow, nudnosci, zawrotow glowy, nic, zaburzen widzenia. Znajomi ortopedzi stwierdzili, ze to najprawdopodobniej bol miesniowo-powieziowy. Bylam u fizjoterapeuty, poprawa na krotko, podczas jazdy samochodem znow to samo. Zrobilam rtg kregoslupa szyjnego, zdjecia w zalaczniku. Co dalej zrobic? Jakas obrazowke? Sama jestem lekarzem, alr mimo to rozkladam rece z bezsilności.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 2 tygodni temu #17870

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 4
Przydałby sie rentgen czynnościowy, a jeszcze lepiej rezonans. Takie zwykłe zdjęcie to za mało, żeby ocenić co tam się dzieje. Może masz niestabilność (to by wyszło na czynnościowym RTG), może dyskopatię. Bez dokładniejszych badań można tylko gdybać, a czasem i badania nie dają odpowiedzi skąd ból.

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 2 tygodni temu #17871

• ksiawk
  • ksiawk Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dodam jeszcze chociaz nie wiem czy to ma znaczenie. Dolegliwosci te pojawily sie po dluugiej jedzie samochodem (w kazdy weekend robilam 400km lacznie) przez kolo 4 tygodni, i nagle przy przejezdzaniu przez prog zwalniajacy poczulam ten bol. Na miesiac wczesniej przed wystapieniem tuch dolegliwosci na torze saneczkowym inny uczestnik wjechal w tyl moich saneczek nie zauwajac mnie za zakretem, maxymalna predkosc jaka to mogla byc to kolo 35km/h, bylam zapieta pasami ale wygladalo to jak typowy whiplash. Nic mnie po tym nie bolalo. Nie wiem czy moglo to byc poniekad przyczyna tego wszystkiego.

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 1 tydzień temu #17874

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Ja nie widzę lordozy szyjnej, jest przegięcie na C4/C5, do tego nie wiem czy C2 tak ma wyglądać czy tam nie jest jakieś stabilne złamanie?

Nie jest to aby Typ 1 z tej klasyfikacji? www.orthobullets.com/spine/2017/traumati...is-hangmans-fracture

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: ksiawk

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 1 tydzień temu #17882

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Jeszcze osobny film w temacie C2

PS. Przepraszam ale nie jestem lekarzem i nie potrafię powiedzieć czy to co jest widoczne na C2 to złamanie czy nie, pewnie Administrator mógłby to jaśniej określić.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: ksiawk

Bol karku promieniujacy do glowy. 3 miesiąc 1 tydzień temu #17884

• ksiawk
  • ksiawk Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziekuje Ci bardzo!!! Zrobilam sobie tk kregoslupa szyjnego i czekam na wynik, bo faktycznie nie podobal mi sie ten c2, ale myslalam, ze moze to jakas paranoja moja juz, ale gdy tez Ty zwrociles na to uwage i kolega lekarz rehabilitacji medycznej tez to stwierdzilam, ze zrobie tk szyjnego. Dam znac jak bede miec opis :) faktycznie wyglada jak 1 typ tego zlamania, bez przemieszczenia, i tez boli w rzucie tego kregu przy dotyku czy kompresji kregoslupa.
Jeszcze raz dzieki za sugestie, odezwe sie jak bede znac wynik.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena