Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: MR szyi

MR szyi 4 miesiąc 3 tygodni temu #17157

• roxana
  • roxana Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Czy ktos moglby skonsultowac moj wynik MRI kregoslupa i pokazac (np. z filmow na youtube) jak cwiczyc te szyje, zeby sobie krzywdy nie zrobic? :blush:

Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych i w sekwencji
T2TIRM. Przekroje osiowe i strzałkowe.
W badaniu MR wykazano:
-lordoza szyjna spłycona;
- drobne zaostrzenia na przednich i tylnych krawędziach trzonów C;
- krążki m-k C2/C3, C3/C4 i C4/C5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci dehydratacji;
- uwypuklenie tylne krążka m-kr C3/C4 z modelacją worka oponowego;
- szerokopodstawna wypuklina krązka m-kr C4/C5 z modelacją worka oponowego, ograniczeniem przedniej rezerwy
płynowej kanału kręgowego, z przewężeniem prawego otworu m-kręgowego;
- okrężna wypuklina krązka m-kręgowego C5/C6 powoduje ucisk worka oponowego i znaczne ograniczenie przedniej
rezerwy płynowej kanału kręgowego, zwężeniem lewego otworu m-kręgowego z możliwym kontaktem z korzeniem
nerwowym;
- uwypuklenie tylne krążka m-kr C6/C7 z modelacją worka oponowego;
- pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm;
- rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału.

Mam rowniez rwe kulszowa po lewej stronie, jesli to ma zwiazek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MR szyi 4 miesiąc 3 tygodni temu #17158

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
roxana napisał:
Czy ktos moglby skonsultowac moj wynik MRI kregoslupa i pokazac (np. z filmow na youtube) jak cwiczyc te szyje, zeby sobie krzywdy nie zrobic? :blush:

Nie, to forum nie służy do dawania porad które realnie mogą zaszkodzić, a doradzanie żeby ćwiczyć według filmów z YT przy zmianach w kręgosłupie jest mocno szkodliwe. Lekarz mający doświadczenie w leczeniu kręgosłupów to dobry kierunek z wynikami MRI, i jego zalecenia co robić dalej.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

MR szyi 4 miesiąc 3 tygodni temu #17162

• roxana
  • roxana Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
To kiepsko :( ja mieszkam za granica i nie ma lekarza do ktorego moglabym isc. Sprobuje zapisac sie na fizjo. Lekarka w PL tylko widziala wynik i kazala cwiczyc szyje, bo badanie tego odcinka wyszlo najgorzej ze wszystkich trzech.
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena