Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: MRI kręgosłup szyjny

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 6 dni temu #16574

• ka_0504
  • ka_0504 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Proszę o interpetację wyniku MRI Kręgosłupa szyjnego po skręceniu. Od wypadku mineły 3 msc, ciągle spięte mięśnie, mrowienia, problemy z ruszaniem głową.
MR odcinka C kregosłupa, sekwencje FSE obrazy T1-, T2-zal, T2-tirm w dwóch płaszczyznach;
artefakty
-lordoza szyjna zniesiona, z kyfotycznym ustawieniem C2-C4 oraz nierównym obrysem linii kregowej
tylnej na poziomie C2/C3- zeslizg przedni? ocena struktury kostnej w badaniu TK, z rekonstrukcja 3D
-krazki m-k odcinka szyjnego C2-3, C3-4 z czesciowa dehydratacja; ocena krazków m-k C2-3, C3-4 w
płaszczyznie osiowej- niemozliwa z powodu artefaktów
-drobna tylna wypuklina krazka m-k C4-5 z modelacja worka oponowego; redukcja przedniej rezerwy
płynowej kanału kregowego i zaznaczonym przewezeniem otworów m-k
-drobna tylna wypuklina krazka m-k C5-6 z modelacja worka oponowego i zaznaczonym
przewezeniem otworów m-k
-rdzen kregowy bez widocznych zmian ogniskowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 6 dni temu #16575

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1022
  • Oklaski: 37
A to jest pooperacyjne czy skąd te artefakty..? Ja nie rozumiem tego opisu - czy np. to TK to jest zalecenie czy jest wynik załączony osobno.
Chyba faktycznie jest w Polsce problem z wypalaniem się lekarzy, również robiących opisy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 6 dni temu #16576

• ka_0504
  • ka_0504 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
artefakty są wynikiem aparatu ortodontycznego. Były wyciągane łuki na czas badania.

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 6 dni temu #16577

• ka_0504
  • ka_0504 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Było również robione wcześniej TK głowy. MRI również głowy robione lecz tam raczej ok. Dokucza mi kręgosłup szyjny

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 6 dni temu #16578

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1022
  • Oklaski: 37
No to ten opis jest taki cały jakiś mdły - zrobiony tak żeby był a nie żeby coś z niego wynikało.
Jedyne co jest wyraźnie napisane to że jest zniesiona lordoza szyi czyli naturalna krzywizna, może być to u kogoś stałe ale może też być wynikiem reakcji obronnej mięśni na ból - jak są nadmiernie napięte i szyja boli no to coś jest nie tak. Teoretycznie dramatów w tym opisie MRI nie ma, ale opis jest tak mdło napisany że lepiej żeby lekarz popatrzył na zdjęcia a nie na opis. Nawet przyczyn badania w nim nie ma, ani żadnych wymiarów, ani wniosków - to chyba automat takie opisy generuje za 2zł, nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: ka_0504

MRI kręgosłup szyjny 1 tydzień 5 dni temu #16581

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 36
  • Oklaski: 6
Bo jak ktoś wpada robi opisy kilkunastu MRI i leci na inny punkt robić kolejne opisy to tak własnie jest. Zwykła praca na akord. A najlepsze są opisy gdy przyniesie się wcześniejszy wynik. Tam to jest dopiero widać akord.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena