Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Artroplastyka szyjna

Artroplastyka szyjna 7 miesiąc 4 tygodni temu #16569

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 58

użytkownik421 napisał: Ciekaw jestem czy opracowano dla tej publikacji jakieś porównanie ogólne poziomu zadowolenia pacjentów i odczuwania bólu po operacjach odcinka szyjnego kontra lędźwiowego, przy podobnych operacjach..

Zalaczam slajd w ktorym zebrane są dane na temat satysfakcji po operacji

02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Załączniki:
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zap3.

Artroplastyka szyjna 7 miesiąc 4 tygodni temu #16571

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 93
Niestety w opracowaniu niema żadnych takich danych.
Aby takie dane mieć szpital powinien monitorować pacjentów po zabiegu w przeciągu wielu lat.
Wydaje się że raczej szpitale nie prowadza takich działań,po zabiegu zapomina się o pacjencie.
Chyba że trafia z powrotem na następny zabieg lub ma powikłania.
Nie wiem czy dr Clavel lub Lang monitorują swoich pacjentów i mają takie dane.
Następna sprawa czy są zainteresowani w publikowaniu tego typu danych.
Pacjent jest zdany całkowicie na decyzje operatora jaką technikę leczenia zastosuje w sytuacji leczenia na NFZ.
Mam w pracy jednego kolegę po usunięciu wypukliny a drugiego po operacji kręgosłupa szyjnego dwa poziomy tydzień temu.
Pierwszy niestety kuleje jest 2 lata po zabiegu i raczej nie chce rozmawiać na ten temat .
Z drugą osobą nie rozmawiałem miał mięć wymienione dwa dyski na ruchome ale za wcześnie na rozmowę.

Artroplastyka szyjna 7 miesiąc 4 tygodni temu #16573

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
W SpineTango piszą że Opole bierze/brało udział w prowadzeniu statystyk - www.eurospine.org/cm_data/2016_Spine_Tan...l_Report_final_1.pdf

cyt. "Polish moduleGeneral Hospital Torun, Department of Neurosurgery, Torun Medical University of Silesia, Department of Neurosurgery and Neurotraumatology, BytomOrthopaedic and Traumatology Clinic, PoznanSCM Polanica, Neurosurgery, Polanica-Zdroj Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Ortopedii i Traumatologii, WrocławWCM, Oddział Neurochirurgii, OpoleWojewódzki Szpital Specjalistyczny, Neurochirurgia, Jastrzębie-Zdrój"

Jakkolwiek za 2016/2017 już nie widać żeby z Polski ktoś podawał dane - www.eurospine.org/cm_data/2017_Spine_Tan...l_Report_final_1.pdf . Ciekawe.

gliwice.gosc.pl/doc/2989840.Tango-z-implantem

W tym co podał @zap3 jest chyba zbiorczo ujęte zadowolenie pacjentów, a nie ma rozróżnienia na lędźwiowy/szyjny.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Artroplastyka szyjna 7 miesiąc 4 tygodni temu #16585

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Firma produkująca dyski M6 w roku 25.07.2017 ogłosiła że wszczepiono 50 000 szt dysków ale nie podała ile dysków szyjnych a ile lędźwiowych.
To producent powinien monitorować ilu pacjentów jest zadowolonych z implantów i takie dane udostępniać.
Była by to niezła reklama ,najlepiej gdyby prowadził spis osób którym wystrzępiono dyski nie wiem jednak czy nie kolidowało by to z tajemnicą lekarską.
Dane te są wrażliwe nie wiadomo czy lekarze chcieli by takie dane przekazywać.
Pozostaje liczyć na lekarzy którzy przeprowadzają takie zabiegi i mają kontakt pacjentami po zabiegu .
Może w prasie medycznej ukażą się takie opracowania.

Artroplastyka szyjna 3 miesiąc 4 tygodni temu #17913

• anonim
  • anonim Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
M6 w Polsce sie skończyły, dr Komuński i dr Herbowski mają ostanie kilka sztuk ale juz zaplanowane na operacje w tym miesiącu.
Wiecej tych implantów w Polsce nie będzie - po przejęciu Spinal Kinetics przez Orthofix firma skupila sie na rynku amerykanskim (FDA zatwierdziło implantacje M6 na dwóch poziomach wiec teraz trzepia na tym kase).

Info bezposrednio od dystrubutora na Polskę.

Ostatnia edycja: przez anonim.

Artroplastyka szyjna 3 miesiąc 4 tygodni temu #17914

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Może to przejściowy problem lub implant mocno podrożał i nie opłaca się go sprowadzać firmie LFC.

Czas generowania strony: 0.130 s.
Zasilane przez Forum Kunena