Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Artroplastyka szyjna

Artroplastyka szyjna 2 tygodni 54 minut temu #16569

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 57
  • Oklaski: 11
użytkownik421 napisał:
Ciekaw jestem czy opracowano dla tej publikacji jakieś porównanie ogólne poziomu zadowolenia pacjentów i odczuwania bólu po operacjach odcinka szyjnego kontra lędźwiowego, przy podobnych operacjach..

Zalaczam slajd w ktorym zebrane są dane na temat satysfakcji po operacji

02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 50 minut temu przez zap3.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Artroplastyka szyjna 1 tydzień 6 dni temu #16571

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 18
Niestety w opracowaniu niema żadnych takich danych.
Aby takie dane mieć szpital powinien monitorować pacjentów po zabiegu w przeciągu wielu lat.
Wydaje się że raczej szpitale nie prowadza takich działań,po zabiegu zapomina się o pacjencie.
Chyba że trafia z powrotem na następny zabieg lub ma powikłania.
Nie wiem czy dr Clavel lub Lang monitorują swoich pacjentów i mają takie dane.
Następna sprawa czy są zainteresowani w publikowaniu tego typu danych.
Pacjent jest zdany całkowicie na decyzje operatora jaką technikę leczenia zastosuje w sytuacji leczenia na NFZ.
Mam w pracy jednego kolegę po usunięciu wypukliny a drugiego po operacji kręgosłupa szyjnego dwa poziomy tydzień temu.
Pierwszy niestety kuleje jest 2 lata po zabiegu i raczej nie chce rozmawiać na ten temat .
Z drugą osobą nie rozmawiałem miał mięć wymienione dwa dyski na ruchome ale za wcześnie na rozmowę.

Artroplastyka szyjna 1 tydzień 6 dni temu #16573

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1022
  • Oklaski: 37
W SpineTango piszą że Opole bierze/brało udział w prowadzeniu statystyk - www.eurospine.org/cm_data/2016_Spine_Tan...l_Report_final_1.pdf

cyt. "Polish moduleGeneral Hospital Torun, Department of Neurosurgery, Torun Medical University of Silesia, Department of Neurosurgery and Neurotraumatology, BytomOrthopaedic and Traumatology Clinic, PoznanSCM Polanica, Neurosurgery, Polanica-Zdroj Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Ortopedii i Traumatologii, WrocławWCM, Oddział Neurochirurgii, OpoleWojewódzki Szpital Specjalistyczny, Neurochirurgia, Jastrzębie-Zdrój"

Jakkolwiek za 2016/2017 już nie widać żeby z Polski ktoś podawał dane - www.eurospine.org/cm_data/2017_Spine_Tan...l_Report_final_1.pdf . Ciekawe.

gliwice.gosc.pl/doc/2989840.Tango-z-implantem

W tym co podał @zap3 jest chyba zbiorczo ujęte zadowolenie pacjentów, a nie ma rozróżnienia na lędźwiowy/szyjny.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 6 dni temu przez użytkownik421.

Artroplastyka szyjna 1 tydzień 4 dni temu #16585

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 18
Firma produkująca dyski M6 w roku 25.07.2017 ogłosiła że wszczepiono 50 000 szt dysków ale nie podała ile dysków szyjnych a ile lędźwiowych.
To producent powinien monitorować ilu pacjentów jest zadowolonych z implantów i takie dane udostępniać.
Była by to niezła reklama ,najlepiej gdyby prowadził spis osób którym wystrzępiono dyski nie wiem jednak czy nie kolidowało by to z tajemnicą lekarską.
Dane te są wrażliwe nie wiadomo czy lekarze chcieli by takie dane przekazywać.
Pozostaje liczyć na lekarzy którzy przeprowadzają takie zabiegi i mają kontakt pacjentami po zabiegu .
Może w prasie medycznej ukażą się takie opracowania.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena