Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Artroplastyka szyjna

Artroplastyka szyjna 9 miesiąc 1 dzień temu #16460

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 93
Dr Łątka wydał książkę Artroplastyka jako alternatywa spondylodezy w leczeniu dyskopatii szyjnej.
Cenna 27,3 zł do nabycia wydawnictwie Uniwersytetu Opolskiego.
Jeszcze nie czytałem ale przypomnę że Pan Dr raczej nie przychylnie wypowiadał na temat Artroplastyce lędźwiowej.
Spróbuje zamówić jestem ciekawy wniosków .
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Artroplastyka szyjna 8 miesiąc 4 tygodni temu #16463

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Jestem ciekawy, jakkolwiek nie na tyle żeby kupić - renta w wysokości 670zł na miesiąc nie puszcza na takie wydatki ;) A tak dają w Polsce z uszkodzonymi kręgosłupami pomiędzy operacjami - rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy w sytuacji kiedy nie jest się w stanie nawet samemu przy sobie za wiele zrobić i czeka się na operację, dają czasową rentę z tytułu częściowej niezdolności - raz na 6m-cy, raz na rok, raz na 3 lata, w zależności od humoru lekarza ginekologa który podejmuje tą decyzję jako Komisja ZUS.
Jeśli możesz to napisz jakieś podsumowanie po lekturze.
Na podstawie wielogodzinnych rozmów z pacjentami włącznie z wypytywaniem ich o szczegóły, w Zako, stwierdzam że cyt."szyjny ruchomy to mistrzostwo świata - nie nie boli, normalnie ruszam, zapomniałem że miałem operację". Te operacje z ruchomymi robią tam od bodajże przeszło 10 lat z bardzo dobrymi rezultatami w ocenie pacjentów. Moim subiektywnym zdaniem na podstawie ogólnych obserwacji, ruchomy dysk w szyjnym daje bardzo dobre rezultaty w porównaniu do jakiejkolwiek operacji odcinka lędźwiowego. Zresztą nawet tu na Forum chyba nie było jeszcze nigdy pacjenta niezadowolonego z operacji szyjnego, nie ma też tu pacjentów którzy rejestrują się napisać że po szyjnym ruchomym jest coś nie tam. Według mnie te ruchome w szyjnym to rewelacja jak na ogół leczenia kręgosłupa.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Artroplastyka szyjna 8 miesiąc 4 tygodni temu #16464

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Tak postaram się nabyć książkę ,po lekturze sympozjum dr Zarzyckiego też utwierdzam się w przekonaniu że to najlepsza metoda leczenia.
Będę miał wiadomości z pierwszej ręki ponieważ kolega z pracy oczekuje na operacje wymiany dwóch dysków w Opolu w tym roku właśnie na ruchome.
Pytanie czy się doczeka w tym roku
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Artroplastyka szyjna 8 miesiąc 4 tygodni temu #16466

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Ja czekałem coś rok na szyję ostatnim razem :) Ale akurat tym razem nie byłem bardzo pilny (rencista i stan stabilnie bolący), więc nawet się cieszę że przede mną zrobili tych którzy naprawdę zwijali się z bólu 24h/dobę jak ja dawniej, a mnie odkładali dzięki czemu miałem czas upewnić się czy aby mi samo nie przejdzie przez samo zapisanie na operację i czy chcę tej operacji - przynajmniej pojechałem ze 100-procentowym przekonaniem że albo operacja albo mam serdecznie dosyć życia z takim bólem ;) Ale jeszcze raz powtórzę: dysk ruchomy w szyi to jak lekka endoskopia w lędźwiowym, leciutka operacja, i nie boli tak jak po lędźwiowym. Może lędźwiowy jest inaczej unerwiony i mniej lubi operacje - nie wiem, ale ADR w szyi dużo gorsze od rozpiłowywania zęba na pół i rwania u chirurga szczękowego nie było.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Artroplastyka szyjna 8 miesiąc 4 tygodni temu #16469

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Dzisiaj próbowałem zamówić książkę w Opolu ale już nie mieli ,dostałem namiar na Kraków i tam zamówiłem mam nadzieje że dojdzie przyjęli zamówienie . :P

Artroplastyka szyjna 8 miesiąc 4 tygodni temu #16473

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Ciekaw jestem czy opracowano dla tej publikacji jakieś porównanie ogólne poziomu zadowolenia pacjentów i odczuwania bólu po operacjach odcinka szyjnego kontra lędźwiowego, przy podobnych operacjach. Coś mi się wydaje, że ogólnie szyja w operacjach w Polsce wypadłaby lekko 4-5 razy lepiej niż lędźwiowy biorąc pod uwagę stan po operacji. Nawet jak rozmawiałem z pacjentami po operacji szyi zrobionej ponad 20 lat temu to mówili że sobie chwalą, a z lędźwiowymi ciągłe problemy i ciągle więcej pytań niż odpowiedzi. Ciekawe czy ogólnie cały układ ruchowy w lędźwiowym jest tak dalece bardziej skomplikowany plus o wiele większe obciążenia niż na szyi, czy jakiś inny powód.

Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena