Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: bole kregoslupa i trzeszczenie wszystkich stawow.

bole kregoslupa i trzeszczenie wszystkich stawow. 4 miesiąc 1 tydzień temu #16347

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1033
  • Oklaski: 37
A czy tamtejsze ubezpieczenie nie pozwala np. na diagnozowanie się czy leczenie za granicą, np. w Polsce, w prywatnych ośrodkach? W tej chwili konsultacja w Polsce to 150-500zł w zależności od regionu kraju, do tego powstały prywatne placówki oferujące jakieś pakiety, np. www.vitalmedic.pl/pl/cennik-6/ - nie wiem co prawda co to obejmuje, ale jeśli powszechne były (czy nadal są) przyjazdy Polaków do Polski z UK czy Niemiec na leczenie zębów, to może z kręgosłupem też warto się wybrać? Inna opcja którą widzę to poszukanie konsultacji przez internet z lekarzami od kręgosłupów z innych krajów - często mają na swoich stronach taką tele-usługę, nieraz jest darmowa (a dopiero leczeni płatne), nieraz odpłatna - tutaj na forum już użytkownicy pisali że korzystali z czegoś takiego.
Przy tak rozległych objawach i tak niespecyficznych, szukanie jakiejś pojedynczej przyczyny przez internet bez zbadania przez lekarza na miejscu i bez dokładnej diagnostyki/wywiadu wydaje mi się mało sensowne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

bole kregoslupa i trzeszczenie wszystkich stawow. 4 miesiąc 1 tydzień temu #16351

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 7
Z tym leczeniem za granica to nie taka prosta sprawa. Ubezpieczalnie wolą w swoim kraju zapłacić kilkaset,a czasem kilka tysiecy euro niż oddać za wizytę 150 zł. Do dentysty ludzie jeżdżą leczyć się przeważnie za swoje. Ale tu bynajmniej chodzi o jakość usługi niż ceny. Bo ostatnio ceny usług dentystycznych w Polsce bardzo wzrosły. Ja większość badań robię prywatnie bo lekarze nie widzą takiej potrzeby. Tylko wyniki badan zagranicznych czesto dla nich sa tylko kawałkiem papieru. A to, że mnie boli to mój peszek. W Polsce długie terminy a za granicą brak potrzeby dalszej bardziej szczegółowej diagnostyki. Szkoda gadać...
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez Anton.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

bole kregoslupa i trzeszczenie wszystkich stawow. 4 miesiąc 1 tydzień temu #16352

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1033
  • Oklaski: 37
W Polsce też typowi lekarze nie widzą potrzeby diagnozowania.. Wręcz słyszałem jak się im czasem wyrwie że "jak się pacjenta zdiagnozuje to zaczynają się problemy" - no tak, bo wypadałoby go leczyć, a do tego potrzeba dobrych lekarzy.
Jedno co zaobserwowałem w Polsce to że bardzo chętnie wiele osób przyjmie nieograniczoną ilość pieniędzy za "rehabilitację" czy "porady filozoficzne" zamiast diagnozy, tak że o wiele taniej jest się prywatnie zdiagnozować niż prywatnie leczyć bezowocnie jedynie objawy nie wiedząc co jest źródłem, co i tak potem kończy się koniecznością diagnozy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

bole kregoslupa i trzeszczenie wszystkich stawow. 4 miesiąc 1 tydzień temu #16353

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 19
Tak ostatnio rozmawialiśmy w pracy na temat leczenia,pracodawca oferuje nam częściową odpłatność leczenia u specjalistów Luxmed.
Większość lekarzy specjalistów pracuje w państwowych szpitalach a przyjmuje bez czekania właśnie na Luxmed.
Z resztą damska część mojej rodziny też leczy się albo płacąc Luxmed lub wybierają sobie lekarz i leczą się prywatnie a leczenie specjalistyczne odbywa się w szpitalu
w którym pracuje lekarz.
Nie czeka się na wizyty a do szpitala na zabiegi trafia się bez czekania.
Zresztą u żony kolegi zdiagnozowano raka i wizytę na NFZ w Gliwicach ustalona za 1,5 miesiąca.
Jeden telefon wizyta prywatnie wieczorem a na drugi dzień w Gliwicach wizyta a za dwa dni chemia.
Nasuwa się pytanie co z pacjentami oczekujących na wizytę u specjalisty i leczenie w szpitalu na NFZ którzy czekają w kolejce.
Co do leczenia zagranicą to koledzy mający rodziny w Niemczech lub Holland mówią że podobnie to wygląda.
Jeśli chodzi o diagnostykę to potwierdzam że o wiele taniej samemu sobie wykupić badanie niż liczyć na to że zostaniemy dobrze zdiagnozowani przez lekarza.
Co do rehabilitacji to temat rzeka,można wydać nieograniczoną ilość pieniędzy bez poprawy zdrowia.
Dla tego jestem przeciwnikiem by prywatne szpitale miały kontrakt z NFZ.
A najlepiej powinien być podział albo lekarz pracuje w prywatnej lecznicy albo w państwowym szpitalu.
Niestety my pacjenci jeśli jesteśmy chorzy stajemy się egoistami co pozwala lekarzom na nie etyczne zachowania.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.091 s.
Zasilane przez Forum Kunena