Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PROŚBA O OPINIE W SPRAWIE RM

PROŚBA O OPINIE W SPRAWIE RM 1 tydzień 18 godzin temu #15999

• ANNA231985
  • ANNA231985 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam. Mam problem ...wynik mojego rezonansu przedstawia się tak:
Jestem po przejsciu ogromnego bólu prawej łopatki z ciągnięciem prawej ręki oraz odrętwiałym palcem wskazującym. Prawa ręka jest lekko osłabiona i jest czuje dziwne uczucie przy zaciśnięciu dłoni,,opór". Wyniki RM: Kyfotyczne ustawienie kręgosłupa na poziomie c5-C7. Trzony kręgów szyjnych o prawidlowej wysokości i sugnale. Krązki międzykręgowe C2C3C3C4C4C5 o prawidłowej wysokości z cechami dehydratacji nie tworzą przepuklin. Krążek między kręgowy c5/c6 obniżony z cechami dehydratacji, tworzy szerokopodstawną, tylną wypuklinę uciskającą worek oponowy ze zniesieniem rezerwy płynowej przed rdzeniem i zawężającą częsciowo otwory międzykręgowe. Krążek międzykręgowy c6/c7 obniżony z cechami dehydratacji tworzy tylną centralno preawoboczną skierowaną ku górze przepuklinę z przylegającą do góry sekwestrem, wpuklającą się do kanału kręgowego na głębokość około 4 mm. uciskającą worek oponowy, modelującą rdzeń kręgowy znacznie zawężający prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i prawy otwór międzykręgowy. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o niezmienionym sygnale. Kanał kręgowy od c4 do c6 ma wymiar strzałkowy około 10-11mm. Termin operacji za 2 tygodnie...ale bardzo boję sie dac pokroić ...moze ktoś pozbył sie tego dziadostwa w sposób manualny????? mam 33 lata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

PROŚBA O OPINIE W SPRAWIE RM 1 tydzień 8 godzin temu #16030

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Jak dobry lekarz i zajmujący się tym to po co się aż tak bać.
Leczenia manualnego nikt przez internet nie zaleci, szczególnie wbrew zdaniu lekarza który zadecydował o operacji.
A wiesz już jaka operacja? Tylko discektomia czy będą Ci coś montować? Jakąś stabilizację czy ruchomy dysk?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

PROŚBA O OPINIE W SPRAWIE RM 1 tydzień 1 godzinę temu #16031

• ANNA231985
  • ANNA231985 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam. Dziękuję za odpowiedź... wiem że internet to nie porady lekarskie ale myślałam może że komuś się udało to zrobić bez krojenia... disectomi to napewno... powiedział że jak otworzy to zobaczy czy jeszcze będzie miał co zrobić i że zlikwiduje przy okazji mojego garba wynikającego z pracy siedzącej. W czwartek mam jeszcze jedną konsultacje. Zobaczymy co powie drugi. Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.080 s.
Zasilane przez Forum Kunena