Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: prośba o interpretacje zdjęć rtg odcinka szyjnego

prośba o interpretacje zdjęć rtg odcinka szyjnego 3 tygodni 2 dni temu #15262

• karoliney
  • karoliney Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam. Chciałam prosić o interpretację zdjęć rtg odcinka szyjnego, odczuwam sztywnienie szyi, dodatkowo ostatnio miałam sytuację, że po przebudzeniu nie mogłam wykonać skrętu głowy w prawą stronę, stan ten utrzymywał się tydzień, po czym to przeszło. Ale zdarzało się to już wcześniej i też przechodziło. Mimo wszystko niepokoi mnie to. Niestety nie załączono mi jeszcze opisu badania.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

prośba o interpretacje zdjęć rtg odcinka szyjnego 3 tygodni 1 dzień temu #15270

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Tak z nie-lekarskiego punktu widzenia to nic szczególnego tam nie widać, może hyperlordoza. Objawy też z opisu żadne, jakiś lekki epizod bólowy szyi, każdemu się w życiu przytrafia. O tym czy robić dokładniejszą diagnostykę obrazową (MRI) czy nie robić powinna zadecydować Pani z lekarzem który porówna RTG z badaniami czynnościowymi.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

prośba o interpretacje zdjęć rtg odcinka szyjnego 2 tygodni 3 dni temu #15294

• karoliney
  • karoliney Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
dziękuję za odpowiedź. zdaję sobie sprawę, że bóle szyi to jeszcze nic wielkiego, a czy można w jakiś sposób to połączyć to z częstymi bólami migrenowymi, które występują właśnie z tej strony z której pojawia się ból szyi? (zawsze jest to prawa strona).

prośba o interpretacje zdjęć rtg odcinka szyjnego 2 tygodni 2 dni temu #15298

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Niedawno w innym wątku pisaliśmy o podobnym przypadku forum.drkregoslup.pl/forum/Odcinek-szyjn...y-g%C5%82owy?start=6
Jakkolwiek sugeruję poczekać przede wszystkim na opis radiologa (czy nie znajdzie tam jakichś smoków niewidzialnych dla nas-pacjentów), i konsultować się przede wszystkim z lekarzem który to badanie zlecił.
cyt. "zdaję sobie sprawę, że bóle szyi to jeszcze nic wielkiego" - bóle szyi mogą być różne, można mieć np. jak ja stały mocny irytujący ból uniemożliwiający swobodne poruszanie głową, z promieniowaniem do rąk, i np. wypadaniem przedmiotów z rąk, ale Pani opisała akurat epizod bólowy czy kilka ich.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena