Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę i interpretację MR

Proszę i interpretację MR 8 miesiąc 1 tydzień temu #14742

• Alicja3140
  • Alicja3140 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od paru lat walczę z kręgosłupem lędźwiowym ale teraz przyszedł czas na kręgosłup szyjny.

Od dwóch miesięcy mam ból pomiędzy łopatkami, szyi, a do tego doszło słabnięcie ręki lewej (brak siły), nogi.

Podaje opis MRI :

✸ Wczesne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.

✸ Krążki międzykręgowe z cechami dehydratacji o obniżonej wysokości , nieco bardziej na poziomie C5/C6

✸ Na poziomie C3/C4 ogniskowa lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego i w większym stopniu osteofity brzeżne trzonów kręgów powodują wyraźne zwężenie lewego otworu międzykręgowego.

✸ Centralno-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego C5/C6 przylegająca do korzenia brzusznego lewego nerwu rdzeniowego C6 i umiarkowanie zwężająca lewy otwór międzykręgowy.

Czy to jest stan do rehabilitacji czy do operacji?
Wizytę u ortopedy mam za 2 miesiące zastanawiam się czy warto szukać neurochirurga?
Czy lepiej wziąść się za intensywną rehabilitację?
Proszę o interpretację :)
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Proszę i interpretację MR 8 miesiąc 1 tydzień temu #14754

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Jeśli za rehabilitację to z pewnością nie za jakieś światełka, pola magnetyczne, tensy, itp. tylko głównie za trakcję szyi kilka razy dziennie, o ile lekarz pozwoli (sprawdzi czy nie ma innych przeciwwskazań).
A to słabnięcie ręki to całej czy którychś rejonów i którychś palców?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Proszę i interpretację MR 8 miesiąc 1 tydzień temu #14757

• Alicja3140
  • Alicja3140 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
A właśnie myslałam o jakimś Tensie, ultradzwiekach, laser bo to mi pomaga na lędzwiowy.
Czemu w tym przypadku trzeba wykluczyć taką rehabilitację zupełnie się na tym nie znam? :( a ja już bym to sobie prywatnie zafunowała :(
Mogę powiedzieć, że praktycznie cała ręka lewa jest o połowe słabsza niż prawa, od palca wskazujac
ego do kciuka to nawet ruchy w tych palcach są wolniejsze, chwyt mam słabszy, ona robi się jak drzewo, bo w pracy ostatnio z lewej ręki mi wszystko leci.
Biorę Diclo Duo, Maiamil, bo mam cały czas bół nad i pomiędzy łopatkami, szyja boli, a pracę mam 8 h przy komputerze zastanawiam się jak jeszcze długo dam jeszcze radę?
W Warszawie do jakiego neurochirurga najlepiej się udać może podpowiecie mi, słyszałam w Wilku ale to dawno temu.
A może mi ktoś wyjaśni co to znaczy ogniskowa protruzja?
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez Alicja3140.

Proszę i interpretację MR 8 miesiąc 1 tydzień temu #14758

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 2
Niektórzy uważają, że lasery, ultradźwięki, pole magnetyczne tylko w Polsce jest takie popularne i to jest coś jak placebo:-) Ale skoro Ci pomaga na lędźwiowy to możesz i na szyjny zastosować.
Jak czujesz, że ręka jest słabsza wybierz się do neurochirurga, powinien ocenić czy konieczna jest operacja, czy można rehabilitować.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Proszę i interpretację MR 8 miesiąc 1 tydzień temu #14761

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Alicja3140 - nie trzeba wykluczać ale to tylko uśmierzanie stanu zapalnego i bólu na jakiś czas, nic nie leczy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena