Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dyskopatia zawroty głowy

Dyskopatia zawroty głowy 4 miesiąc 2 tygodni temu #14753

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 974
  • Oklaski: 31
Jeśli można spytać Pana Doktora, to dlaczego problemy z widzeniem = nie, zawroty głowy = nie?
Jeśli powstaje bardzo silny ból (nie wiem czy w tym przypadku tak jest), to przecież może powodować problemy z widzeniem i zawroty głowy, jak każdy inny silny ból. Nawet w powiedzeniach mówi się "z bólu zrobiło mi się ciemno przed oczami i zakręciło w głowie". Ja tego na sobie doświadczyłem przy bardzo silnym bólu nie raz.
Pytanie tylko czy u @michal2507 występują silne bóle czy nie. Jeśli nie, to zgadzam się że przez ucisk nerwów w szyi objawy w górę nie wędrują.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia zawroty głowy 4 miesiąc 2 tygodni temu #14759

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 2
Według mnie:
Ból z tyłu głowy - tak,
zawroty głowy - tak
Przerobione na sobie.
Tez jestem ciekawa, czemu Doktor pisze, ze nie.

Dyskopatia zawroty głowy 4 miesiąc 2 tygodni temu #14762

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 174
  • Oklaski: 80
ludzie mają zawroty głowy, ale związku z dyskopatią szyjną do tej pory nie udowodniono. Ból głowy może być, ale z reguły jest spowodowany innym czynnikiem. Proponuję zernąć na NDI, który z grubsza oddaje dolegliwości: static-content.springer.com/esm/art%3A10..._1118_MOESM2_ESM.PDF
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dyskopatia zawroty głowy 2 miesiąc 3 tygodni temu #15038

• michal2507
  • michal2507 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam ponownie, jako iż moje objawy nie ustąpiły skontaktowałem się z fizjoterapeutą który po przeprowadzeniu wywiadu oglądnięciu zdjęć oraz testach manualnych stwierdził iż przyczyną będzie ucisk na tętnice oraz to jest powodem objwaów które u mnie występują.

Piszę ponieważ mam problem polegający na tym że aktualnie byłem na zwolnieniu lekarskim a ponieważ pracuję jako kierowca w/w objawy nie pozwoliły mi wrócić do pracy z wiadomych powodów ból w okolicy karku, zawroty głowy, ogólne uczucie otępienia :(, ostatnio u lekarza otrzymałem informację że moje objawy nie są przyczyną zmian w kręgosłupie tylko jest to depresja! Pomimo iż mówiłem lekarzowi że nie mam powodów by w niej być, w efekcie otrzymałem 60% zwolnienia lekarskiego mieszkam za granicą, Nie wiem co mam robić :( nie wyobrażam sobie powrotu do pracy z obawy iż nie dam rady ciężko mi się skupić pomimo iż nie pracuję a co dopiero wykonując pracę :(.

Czy rzeczywiście lekarz ma rację i poprawnie twierdzi iż prolaps, dyskopatia w odcinku szyjnym nie powinna dawać takich objawów i pomimo bólu w karku oraz wcześniej wymienionych dolegliwości nie nadaje się aby mieć 100% zwolnienia lekarskiego móc korzystać z wizyt u fizjoterapeuty celem poprawy.

Dyskopatia zawroty głowy 2 miesiąc 3 tygodni temu #15039

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 974
  • Oklaski: 31
Jak depresja to są na to leki - jak lekarz zapisze to można spróbować. Ja u siebie nie zaobserwowałem żadnej różnicy, nie wiem czy smaczne cukierki nie działają lepiej, u mnie jedynie dobre podparcie szyi daje skuteczny efekt.

Temat o krążeniu w szyi - forum.drkregoslup.pl/forum/Odcinek-szyjn...%C4%99gowo-podstawne

To się chyba ocenia po innych przekrojach MRI niż te zamieszczone na początku wątku.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 tygodni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.117 s.
Zasilane przez Forum Kunena