Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 6 dni temu #13795

• Athenaie
  • Athenaie Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam
Mam 23 lata i dopiero zaczynam swoją ,,przygodę"
Mając lat 15 udałam się do lekarza by zrobić coś z moim garbieniem się, stwierdzono że mam krzywą miednicę i nic poza tym.
w wieku 16 czy 17 lat doznałam prawdopodobnie skręcenia kostki, rtg nic nie wykazało, kostka sobie czasem puchła po przeciążeniu i bolała, robiłam okłady i to pomagało swego czasu.
Od 3 lat studiuję, garbię się tak jak zawsze i od początku studiowania zaczęły się problemy. Przynajmniej 1 lub 2 w trakcie wzmożonego stresu, sesji i siedzenia przy komputerze problemy z widzeniem które rozpoczynał silny ból głowy i widzenie 30 % obrazu w ostrości. Po godzinie taki ,, atak " przechodził. Do tego ręka też dawała o sobie znać, miałam uczucie bólu takie jakby ktoś w żyłę wlał mi kwas, ból był tak silny że nie miałam czucia w palcach, zwykle trwało to 2 dni i przechodziło.
Takich niespodzianek ze wzrokiem i ręką miałam już parę, do tego jeszcze okazjonalny ból odcinka szyjnego,
Ostatnio zaczęłam diagnostykę, wynik lekarka powiedziała że mam płaskie plecy (RTG wykazało zniesienie lordozy kręgosłupa szyjnego) co dziwne przy mojej zgarbionej pozycji, mimo to 2 kolejnych lekarzy to potwierdziło.
Dostałam na razie skierowanie do poradni rehabilitacji na ćwiczenia, prądy i jakiś laser ( jeszcze przed pełną diagnostyką, ale co zrobić takie były terminy)
Zasugerowano mi ,, zmierzenie kończyn" które mogą być powodem mojej krzywej miednicy bo możliwe że jedną nogę mam krótszą, brawo służba zdrowia że zauważyliście to po 23 latach..co zabawne nigdy nie utykałam -_-

Bardzo się boję, przede wszystkim że nie otrzymam szybkiego terminu na rezonans, do tego słyszałam że płaskie plecy to bardzo trudna do wyprowadzenia wada postawy, mam nadzieję że ze skoliozą da się coś zrobić bo jest niewielka.
Mam też parę objawów na tle psychologicznym, problemy z pamięcią, czasem równowagą które pasują do stwardnienia rozsianego, ale rzadko kiedy diagnozuje się je w młodym wieku.

Proszę o radę jak powinna wyglądać moja diagnostyka i do kogo się udać, mam skierowanie do Ortopedy i Neurologa.

ps Jak znacie forum/ grupę na fb które może mi pomóc i jest odpowiedniejsze to proszę napiszcie tu lub w wiadomości prywatnej.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 6 dni temu przez Athenaie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 6 dni temu #13796

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
Problemy z widzeniem, które poprzedzają silny ból głowy oraz drętwienie reki to może być migrena z tzw. aurą, Czasem może być tak, że występuje sama aura (czyli przemijające problemy ze wzrokiem) a ból głowy nie występuje. Poczytaj sobie, sporo o migrenie jest w internecie.
Odprostowanie lordozy to ma prawie każdy, kto dużo siedzi przy komputerze i nie u każdego skutkuje to bólem. Znajdź dobrego rehabilitanta, który oceni co jest przyczyną krzywej miednicy - częściej skrócenie nogi (pozorne) jest skutkiem skrzywionej miednicy, a nie odwrotnie. Prawidłowo pomiaru długości kończyn dokonuje się nie na pacjencie, tylko na zdjęciu RTG kończyn. Skrzywiona miednica może również wpływać na ból odcinka szyjnego. Zanim doczekasz się na termin rezonansu możesz zrobić zdjęcie kręgosłupa szyjnego tzw, czynnościowe, które tez sporo może powiedzieć. I nie stresuj się tak bardzo, bo od tego kręgosłup cierpi:-)

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 6 dni temu #13797

• Athenaie
  • Athenaie Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za odpowiedź, właśnie miałam RTG szyjnego w zeszłym i tym roku i Rehabilitantka powiedziała że to za mało i trzeba TK..
Nigdy nie przypuszczałam migreny, ale to możliwe bo te problemy nasilają się w okresach wzmożonego stresu, poczytam i sprawdzę.
Historyjka z dzisiaj..Poradnia gdzie uzyskałam szybki termin korzysta z call center ...co sprawiło że mimo że byłam wg nich zapisana.... to w rejestracji tej przychodni na miejscu okazało się że nie mają w ogóle moich danych. Jeszcze jak dzwoniłam do nich to mi wmawiali że ja coś źle usłyszałam i takie tam. Pytałam nawet lekarza czy mnie przyjmie po wszystkich pacjentach i odmówił, ok zdarza się, ale zapytał jeszcze czy mam RTG i TK no to mówię że tylko RTG, on na to że to nie jest pilne i do widzenia D: próbowałam mu wytłumaczyć że potrzebuję skierowania na dalszą diagnostykę i bez skierowania sobie TK nie załatwię ale to zdało się na nic. Przestroga jeśli się gdzieś umawiacie i nie poproszą was o pesel to zapomnijcie że jesteście zapisani.Na dziś mam serdecznie dość i rozważam wizytę prywatną, może nawet TK o ile to nie bez sensu.

Rehabilitantkę mam i to wspaniałą ale dojazdy dalekie, widzimy się raz na 3 tygodnie bo z Katowic do Bielska jest jednak kawałek. Na razie mam rozpiskę ćwiczeń do wykonywania dziennie od niej, jak przyjdą mi taśmy to idę w ruch ;)
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 6 dni temu przez Athenaie.

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 6 dni temu #13798

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
Rentgen zwykły, to nie to samo co czynnościowy. Rentgen czynnościowy wykonuje się w przodopochyleniu i tyłopochyleniu głowy.
Rehabilitantka zajęła się skrzywioną miednicą?
Czasem dobrze zasięgnąć opinii drugiej osoby.

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 6 dni temu #13799

• Athenaie
  • Athenaie Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Tak, praktycznie przy każdym ćwiczeniu mam pilnować jej pozycji którą sobie omówiłyśmy.Dokładniej to ona jest po fizjoterapii ;) sprawdzona osoba o potężnej wiedzy .Jak uzyskać skierowanie na taki rentgen czynnościowy ?

Początek diagnostyki,ból szyi i płaskie plecy 2 tygodni 5 dni temu #13800

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 896
  • Oklaski: 30
Zgodnie z jakąś tam ustawą o szkodliwym promieniowaniu skierowanie na RTG i TK musi wystawić lekarz, przy czym do tej pory było tak że na RTG mógł wystawić lekarz pierwszego kontaktu, a na refundowane TK lekarz-specjalista. Na TK odpłatne też trzeba w związku z tą ustawą mieć skierowanie bo jest tam to samo szkodliwe promieniowanie co w RTG, ale na odpłatne to chyba nawet od weterynarza może być ;) Natomiast odpłatne MRI można robić bez żadnego skierowania o ile nie ma się wszczepionych jakichś metalowych implantów albo rozrusznika bo tam występuje silne pole magnetyczne, ale nie ma szkodliwego promieniowania.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 5 dni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena