Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Objawy problemów z kręgosłupem szyjnym.

Objawy problemów z kręgosłupem szyjnym. 6 miesiąc 2 tygodni temu #13650

• ala0302
  • ala0302 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Kochani!
Potrzebuje Waszej pomocy.
Moja mama ma ostatnimi czasy "dziwne" dolegliwości, zastanawiam się czy to nie przypadkiem kręgosłup szyjny- szczególnie, że X lat temu miała tam jakieś niewielkie problemy.
A mianowicie, zaczelo się niewinnie, podobno co jakiś czas miewała zawroty głowy, niezbyt mocne, szczególnie gdy odchylała głowę do tylu żeby spojrzeć w górę, po jakimś czasie nagle wieczorem zaczęło jej się dość mocno kręcić w głowie, usiadła, drętwiała jej ręka, noga, czuła dziwne bóle jakby w płucach, po około godzinie objawy osłabły i poszła spać.
Następnie co kilka dni kręciło jej się w głowie, miewała mocne i nagłe bóle w głowie, opisywała je "jakby ktoś jej obręcz założył na głowę i ściskał". Dodatkowo czuła co jakiś czas jakby miała nabrzmiały język (?), albo ból głowy przechodził od ucha do języka i drugiego ucha...
Teraz zawroty głowy są codziennie, mniejsze, większe, ale są.

Uprzedzając pytania - nie, nie wiedziałam o tym wcześniej - dostała ochrzan, ze nie wzywała karetki albo chociaż mnie ...

Poszła ostatecznie do lekarza, dostała skierowanie na tomograf mózgu, ale badanie za 3 tygodnie.
I tu moje pytanie czy ktoś z Was moi drodzy miał podobne objawy przy problemach z kręgosłupem szyjnym?
Bo w googlach informacji jest wiele... wiele różnych:-) i już trochę głupieje.
wiem, że lekarze nie wypisują skierowań zbyt chętnie (przynajmniej u nas) wiec w razie czego pośle mamę na rezonans prywatnie, ale chciałabym wiedzieć gdzie szukać w pierwszej kolejnosci.
Z góry dzięki !
Pozdrawiam!
Rozpoznanie:
Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem korzeni nerwów rdzeniowych.
Dyskopatia L5/S1
Rwa kulszowa

Zabiegi: fenestracja L5/S1, discektomia L5/S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Objawy problemów z kręgosłupem szyjnym. 6 miesiąc 2 tygodni temu #13652

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Ból ucha i języka - nie słyszałem o tym i nie doświadczyłem na sobie. Pozostałe dolegliwości - tak, mogą być moim zdaniem np. z kręgosłupa szyjnego. Takie zawroty głowy przy odchylaniu w górę to mam prawie cały czas, a ogólnie żeby mnie szyja nie bolała to muszę chodzić w pochyloną w dół głową. Dzisiaj np. jak byłem w sklepie to żeby kupując trzymać głowę prosto a nie pochylać to musiałem się złapać za szyję z tyłu tam gdzie boli i docisnąć. Jak zwykle się dziwnie na mnie ludzie patrzyli no ale co poradzę. Jak sobie uszkodzą kręgosłup to zrozumieją.
Zawroty głowy też miewam, i różne problemy z widzeniem.
Mózgu nie badałem (podobno mam tam pusto ;) ), ale w szyi mam kilka zmian i po lokalizacji bólu myślę że to one są przyczyną.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena