Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dziwne problemy z mięśniami rąk

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 5 dni temu #13069

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
Witam

Mam pytanie do osób które miały problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa albo znają się na rzeczy. Mam trochę uciśnięte korzenie w odc. szyjnym i zmienne objawy z tego powodu, ale wczoraj zaobserwowałem coś czego wcześniej nie zauważyłem. Mając luźną lewą rękę - trochę mnie pobolewała, ale nic poza tym się nie działo. Natomiast po lekkim zgięciu palców w kierunku zaciskania pięści czy chwytania czegoś cała dłoń wpadała mi w silne drgawki (szarpanie mięśniami). Po zaciśnięciu pięści drgawki ustępowały. Testowałem to kilkanaście razy przez kilka godzin i za każdym razem było tak samo. Czy ktoś z Was może miał taki objaw i może potwierdzić że to z odcinka szyjnego, albo wie czy to typowe dla szyjnego, albo wie jak się taki objaw nazywa / pod jakim hasłem szukać informacji w internecie (polskim albo angielskim), albo zna inny powód który może powodować coś takiego? Dzisiaj mi się już tak nie dzieje, ale jak pisałem - objawy dotyczące rąk mam zmienne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 4 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 3 dni temu #13074

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Może masz nadwyrężoną dłoń , stawy palców.Czasem któryś palec lekko spuchnie i ruszanie nim powoduje drganie okolicznych mięśni.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 1 dzień temu #13083

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Dzięki, poobserwuję dokładniej. Nie wiem czy wtedy w ten dzień przeciążyłem tą dłoń (to w lewej mi się robiło) - fakt że coś tam wcześniej robiłem, ale nie kojarzę tego z przeciążeniem. Nie wiem też co u mnie by było przeciążeniem dłoni: podniesienie nią czegoś ciężkiego, czy długotrwała praca rękami, czy co? No nic, poobserwuję. Poczytałem w międzyczasie o stwardnieniu rozsianym ale objawy nie pasują, na szczęście.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 19 godzin temu #13087

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Kiedyś miałem taka trzęsaczkę palców przy zginaniu jak przycinałem kilka godzin krzewy metalowymi dużymi nożyczkami.Stwardnienie rozsiane... widzę że jak podejrzewasz jakieś choroby to od razu te grubszego kalibru.Też to przerabiałem.

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 2 godzin temu #13092

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
No taką mam metodę - wykluczyć najgorsze i znaleźć przyczynę. Do tego mnie jeden lekarz nastraszył że moje problemy z rękami nie są z szyjnego, i powiedział że za 4 lata mu sam przyślę mail z podziękowaniem że mi odwołał operację. Jeszcze 2.5 roku zostało, a nadal nie wiem o co mu chodziło, i nie wiem za co te podziękowania miały by być. Mail dostanie na pewno, równo 4 lata po tym jak to powiedział, natomiast czy to będą podziękowania to nie jestem pewny.

Przez kilka dni porobiłem sporo po kilka godzin dziennie rękami, i takie efekty jak opisane wyżej nie wystąpiły, tak że ciężko mi znaleźć jakiś związek przyczynowo-skutkowy między wykonywanymi czynnościami a dolegliwościami :( Mam zmienne objawy. Może zależy od tego jak mam w nocy szyję ułożoną czy co - nie wiem.

Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 2 godzin temu przez użytkownik421.

Dziwne problemy z mięśniami rąk 8 miesiąc 21 minut temu #13093

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 377
  • Oklaski: 33
Zrób dla świetego spokoju mrt głowy.

U mnie tez było podejrzenie MS ( stawy, nietrzymanie moczu, psychika) ale nie brałam nawet takiej opcji ze mam ... i nie chce nawet o tym myślec.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena