Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nieestetyczny wygląd odcinka szyjnego.

Nieestetyczny wygląd odcinka szyjnego. 9 miesiąc 5 dni temu #13042

• dawid1223
  • dawid1223 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam,mam 17 lat i kilka miesięcy temu zauważyłem na odcinku szyjnym lekkie zwyrodnienie , która nie wygląda zbyt estetycznie.Szukałem odpowiedzi w internecie, lecz jedyne na co się natknąłem to "bawoli kark".Zastanawiałem się nad pójściem do specjalisty,lecz mam nadzieję że jestem po prostu na tym punkcie przewrażliwiony i szukam dziury w całym.
Na koniec chciałbym dodać, że mam 184cm wzrostu i ważę 82kg. Poniżej załączam kilka zdjęć z wyglądem problemu.
Dziękuje!
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 5 dni temu przez dawid1223. Powód: Zdjęcia z problemem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Nieestetyczny wygląd odcinka szyjnego. 9 miesiąc 4 dni temu #13045

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Witaj na Forum

Być może lekarz coś napisze w tej sprawie, jakkolwiek ja nie wiem czy to jest czy nie jest związane z kręgosłupem.

Jako nie-lekarz mogę tylko powiedzieć że ja na tych zdjęciach nic tragicznego nie widzę. Czegoś tam na siłę da się dopatrzeć ale bez pewności. Czy mógłbyś zaznaczyć o który rejon chodzi?

Albo jakiś dodatkowy opis gdzie to jest zlokalizowane, i czy jest tam jakaś dziwna narośl czy coś?

Na stronach anglojęzycznych piszą że bawoli kark związany jest z Zespołem Cushinga (Cushing's Syndrome), a metody leczenia są różne, z operacyjnym włącznie:

www.healthline.com/health/hump-behind-the-shoulders#Diagnosis4

www.webmd.com/a-to-z-guides/buffalo-hump

Niektórzy twierdzą że może to być spowodowane urazem kręgosłupa szyjnego:

Miałeś jakiś uraz szyjnego? To coś pojawiło się ostatnio, zawsze tak było, czy jak?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 4 dni temu przez użytkownik421.

Nieestetyczny wygląd odcinka szyjnego. 9 miesiąc 4 dni temu #13047

• dawid1223
  • dawid1223 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Dziękuje za odpowiedź:) Jakoś nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi dopiero w poprzednie wakacje rzuciło mi się to w oczy.Co do urazu szyjnego to nigdy nic poważnego mi się nie przytrafiło.
Pozdrawiam!
Załączniki:
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena