Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę o interpretację wyniku MR kr. szyjnego

Proszę o interpretację wyniku MR kr. szyjnego 1 rok 1 miesiąc temu #12391

• kombo1985
  • kombo1985 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam, od tygodnia mam słabszą prawą rękę i zdrętwiałe 2 palce prawej dłoni, neurolog wysłała mnie na rezonans kręgosłupa szyjnego. Proszę o interpretację wyniku, wizyta u neurochirurga dopiero za tydzień a ręka zaczyna coraz bardziej boleć.
Wykonano jednofazowe badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Lordoza zniesiona, z tendencją do kyfozy.
Wysokości trzonów kręgów prawidłowe.
Obniżenie wysokości przestrzeni mk na poziomach C4/C5, C5/C6 i C6/C7 spowodowane dehydratacją krążków mk, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich krawędziach trzonów kręgów C4-C7.
Na poziomie C5/C6 wypuklina krążka mk z centralną pjm (5x8x6mm) silnie modelująca rdzeń kręgowy, niepowodująca zwężenia otworów mk.
Na poziomie C6/C7 dużą, centralno-prawoboczna pjm o wym, 8x17x15mm, modelująca worek oponowy rdzeń kręgowy oraz silnie zwężająca prawy otwór mk z cechami ucisku n. rdzeniowego C7.
Poza tym zarysy kanatu kręgowego gładkie, inne otwory mk bez cech istotnego zwężenia.
Rdzen kręgowy w odcinku szyjnym typowej szerokości, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale.

Z góry dziękuję za pomoc....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Proszę o interpretację wyniku MR kr. szyjnego 1 rok 1 miesiąc temu #12396

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
To BARDZO krótkie terminy, u nas w województwie śląskim od momentu powstania bólu do terminu wizyty u specjalisty czeka się ok. 8 miesięcy, następnie jeśli da skierowanie to czeka się ok. 10 miesięcy na rezonans, i potem kilka miesięcy na wizytę u specjalisty żeby to ocenił, czyli ok. 2 lat razem od momentu kiedy pojawi się problem do momentu kiedy się dowie co się dzieje. Potem na operację też się czeka rok-dwa. Oczywiście można w międzyczasie stracić rękę lub nogę, ale to absolutnie nikogo nie martwi.

Skoro termin jest tak niedługo, to lepiej poczekać na wizytę u lekarza, bo opis rezonansu to tylko część badania, a jeśli objawy są ostre to iść na SOR (szpitalny oddział ratunkowy).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 1 miesiąc temu przez użytkownik421.

Proszę o interpretację wyniku MR kr. szyjnego 1 rok 1 miesiąc temu #12400

• kombo1985
  • kombo1985 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Oczywiście zapomniałem napisać, że wszystko odbywa się prywatnie, na NFZ trzeba czekać do 2018r. Dlatego są takie krótkie terminy. Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Proszę o interpretację wyniku MR kr. szyjnego 1 rok 1 miesiąc temu #12401

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 928
  • Oklaski: 30
Tak czy inaczej lepiej poczekać z wyjaśnieniami do wizyty u lekarza który zajmuje się leczeniem kręgosłupów, ewentualnie obejrzeć filmy 5 i 7 z tego wątku, żeby łatwiej potem zrozumieć na wizycie co lekarz mówi: forum.drkregoslup.pl/forum/Odcinek-szyjn...99gos%C5%82up-szyjny . Niestety są w j. angielskim, ale nawet tylko oglądając można wywnioskować jak zbudowany jest kręgosłup szyjny, jaka jest numeracja kręgów, gdzie są dyski, którędy wychodzą nerwy, co powodują uwypuklenia dysków uciskające na korzenie wychodzące jak i na rdzeń, itd. Do działu są też podpięte na górze wątki zawierające inne filmy/ilustracje/opisy mogące pomóc w zrozumieniu problemu: forum.drkregoslup.pl/forum/Odcinek-szyjny
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 1 miesiąc temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena