Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: TK kregoslupa szyjnego

TK kregoslupa szyjnego 1 rok 1 dzień temu #12376

• Kaluna111
  • Kaluna111 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam. Mam 38 lat.3 miesiace temu mialam wypadek samochodowy.W momencie, kiedy stalam na swiatlach uderzyl we mnie od tylu pojazd(mial niesprawne hamulce).Do tej pory odczuwam bole odcinka szyjnego a takze piersiowego i ledzwiowego.Jestem na zwolnieniu.Chcialabym wrocic juz do pracy ale nie wiem czy bede mogla dalej ja wykonywac(praca fizyczna,dzwiganie)?Czekam cierpliwie na rehabilitacje na nfz .Mialam TK kregoslupa szyjnego.Czy powinnam zrobic TK pozostalych odcinkow?
Oto wynik TK kregoslupa szyjnego.
Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna.
C4/C5:Niewielkie centralne uwypuklenie krążka m-kręgowego z dyskretnym uciskiem na worek oponowy.Zwęzenie kanału kręgowego w wym.strzałkowym do 11mm.
C5/C6:Obniżenie wysokości przestrzeni m- kręgowej.Szerokopodstawna centralna i prawostronna przepuklina krążka m-kręgowego oraz drobne osteofity powoduja umiarkowany ucisk na worek oponowy.Zwężenie kanału kręgowego w wym.strzałkowym do 11mm. Kostne przewężenie prawego otworu m- kręgowego.
C6-C7:Duza paracentralna lewostronna przepuklina krążka m- kręgowego ze znacznym uciskiem na worek oponowy oraz lewy nerw rdzeniowy.Zwężenie kanału kręgowego w wym.strzałkowym do 11 mm.
Pozostałe przestrzenie m-kręgowe zmian nie wykazyja.Wysokosci trzonow zachowane.
Prosze o interpretacje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TK kregoslupa szyjnego 1 rok 1 dzień temu #12377

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 190
  • Oklaski: 40
Czy boli ciebie prawa lub lewa ręka (od c5-c6 lub c6-c7)? Jakie masz objawy od odcinka piersiowego i lędźwiowego?

TK kregoslupa szyjnego 1 rok 1 dzień temu #12382

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Ja mam jeszcze mniejsze wymiary kanału kręgowego bo na c4 c5 i c5 c6 mam wymiar 10 mm a na c6 i c7 jest 9 mm.Na 100 % nie wiem ale chyba rożni ludzie mają różne wymiary kanału kręgowego.Więcej mówi opis wielkości wypuklin,przepuklin w milimetrach.

TK kregoslupa szyjnego 1 rok 20 godzin temu #12383

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
Pawelski napisał:
Na 100 % nie wiem ale chyba rożni ludzie mają różne wymiary kanału kręgowego.Więcej mówi opis wielkości wypuklin,przepuklin w milimetrach.

Normative MR Cervical Spinal Canal Dimensions
Erika J. Ulbrich, MD Christian Schraner, MD Chris Boesch, MD, PhD Juerg Hodler, MD André Busato, PhD, DVM, MS Suzanne E. Anderson, MD1 Sandra Eigenheer, MD Heinz Zimmermann, MD Matthias Sturzenegger, MD
Link: pubs.rsna.org/doi/pdf/10.1148/radiol.13120370

Measuring spinal canal size in lumbar spinal stenosis: description of method and preliminary results
Andrew Hughes, Serik K. Makirov, Valentin Osadchiy
Link: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4378259/
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Kaluna111
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena