Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zmiany zwyrodnieniowe - rehabilitacja czy operacja

Zmiany zwyrodnieniowe - rehabilitacja czy operacja 1 rok 2 tygodni temu #12261

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 3
Witam,
z uwagi na bóle szyi miałem zrobiony rezonans. Oto wynik:
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych w 2 płaszczyznach.
Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe tarcz międzykręgowych pod postacią dyhydraltacji obniżenia w przestrzeniach C3-C4-C5-C6-C7.
Na poziomie C4-C5-C6 zwężenie kanału kręgowego także od tyłu.
W przestrzeni C4-C5 przepuklina tarczy międzykręgowej centralna na szerokość 3 mm.
W przestrzeni C5-C6 wypuklina centralno – dwuboczna.
Podobnie w przestrzeni C6-C7 wypuklina centralno – dwuboczna krążka międzykręgowego.
Wysokość trzonów kręgowych i sygnał z trzonów kręgowych w normie.
Zmian śródrdzeniowych w badaniu nie stwierdzono.
Wniosek: Nasilone zmiany zwyrodnieniowe wielopoziomowe pod postacią kompleksów wypukliny/przepukliny tarcz międzykręgowych-osteofity powodujące zwężenie kanału kręgowego.

Nadmieniam, że bóle nie są silne i nie występują ciągle. Są dni, kiedy w ogóle ich nie czuję. Ponadto mam wrażenie, jakby nie pochodziły od szyi, a okolicznych mięśni, ścięgien, ponieważ podczas retrakcji szyją oraz retrakcji ze skrętami nie odczuwam bólu, tylko jakby blokadę w skrajnych położeniach szyi. Co o tym sądzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zmiany zwyrodnieniowe - rehabilitacja czy operacja 1 rok 2 tygodni temu #12263

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
tadeuszklawik napisał:
Ponadto mam wrażenie, jakby nie pochodziły od szyi, a okolicznych mięśni, ścięgien, ponieważ podczas retrakcji szyją oraz retrakcji ze skrętami nie odczuwam bólu, tylko jakby blokadę w skrajnych położeniach szyi. Co o tym sądzicie?

Z ciekawości: dlaczego miałbyś odczuwać ból akurat przy retrakcji? Retrakcja jest chyba ćwiczeniem a nie testem prowokacyjnym, w przeciwieństwie np. do testu na objaw Spurling'a (opis np. tutaj www.aafp.org/afp/2010/0101/p33.html), a w moim prywatnym odczuciu raczej daje ulgę przy uciskach korzeni nerwowych w szyi a nie nasilenie dolegliwości. No chyba że się mylę.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.091 s.
Zasilane przez Forum Kunena