Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: zniesiona lordoza szyjna - jak sobie poradzić

zniesiona lordoza szyjna - jak sobie poradzić 1 rok 5 miesiąc temu #11653

• wlody
  • wlody Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witajcie,
pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z odcinkiem szyjnym kregosłupa. Mam zniesioną lordozę i odczuwam ból w szyi praktycznie codziennie. Również odwracając głową w prawo mam dziwne skrzypienie w szyi gdy w okolicach kręgosłupa. Czasami pobolewa mnie prawy bark.
Prosiłbym o informacje w jaki sposób można to wyleczyć..
Prawdopodobnie niektórzy z Was mają lub mieli podobny problem. Czy moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami? Może to pomóc mi jak również innym osobom z podobnymi problemami.
Interesuje mnie to jak można sobie z tym poradzić - jakie są Wasze doświadczenia.
Czy wiecie może do jakiego specjalisty powinno się udać w celu leczenia (ortopeda, neurolog, osteopata)? Może znacie dobrego specjalistę w Mińsku, Warszawie lub okolicach.

Jakie ćwiczenia wykonujecie i jakie są wskazane w tego typu schorzeniach?

Czy udało się Wam zmniejszyć zniesienie lordozy?

Jak wygladają postępy w leczeniu. Ile czasu trzeba to leczyć?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi i podzielenie się Waszymi doświadczeniami.
Myślę, że również inne osoby mający podobne problemy lub też osoby, które w przyszłości podobny problem dotknie będą mogły skorzystać z rad umieszczonych w tym wątku forum.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zniesiona lordoza szyjna - jak sobie poradzić 1 rok 4 miesiąc temu #11672

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
A na podstawie jakich badań została określona ta zniesiona lordoza?

Na Forum wypowiadały się wcześniej osoby po RTG - drkregoslup.pl/forum/schorzenia-kregoslu...tym-do-kregarza-4386 (chociaż tu już była nie tylko zniesiona lordoza ale i dalsza zmiana kształtu - kyfotyzacja) , tudzież po MRI - drkregoslup.pl/forum/schorzenia-kregoslu...slordoza-szyjna-1876 .

Zastanawia mnie czy ktoś po prostu popatrzył i powiedział że masz zniesioną lordozę, czy wyszło to na RTG i nic więcej na nim nie wyszło (np. obniżenie dysków), czy jak to było?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

zniesiona lordoza szyjna - jak sobie poradzić 1 rok 4 miesiąc temu #11685

• wlody
  • wlody Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witaj,
badanie mam sprzed 3 lat kiedy bolał mnie ostro kark - oto one:

Wtedy jeden ortopeda zalecił abym chodził w kołnierzu a drugi żebym odpuścił. Nic nie zrobiłem do bólu się przyzwyczaiłem zrobił się jakby mniejszy.
Ale ostatnio szyja zaczęła mnie bardziej boleć i coś zaczęło kłuć w prawym barku.

Może potrafili byście podpowiedzieć co z tym zrobić? Podzielić się doświadczeniami.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 4 miesiąc temu przez wlody.

zniesiona lordoza szyjna - jak sobie poradzić 1 rok 4 miesiąc temu #11686

• wlody
  • wlody Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
próbowałem dodać obrazki RTG - ale jest problem, po dodaniu nie pokazuje obrazków.
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena