Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9863

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1169
Witam

Mam pytanie do osób mających teraz lub w przeszłości problemy z kręgosłupem szyjnym: czy ktoś z Was miał towarzyszące temu drżenie rąk i/lub głowy?

Na anglojęzycznych forach można spotkać takie wypowiedzi gdzie ludzie wprost piszą iż z powodu problemów z szyją mieli lub mają drżenie rąk ( www.braintalkcommunities.org/archives/06...owthread.php?t=14884 ), natomiast na polskojęzycznych nie natrafiłem.

Na Forum Doktora Donalda Corenman'a również można znaleźć dyskusję jednego z takich przypadków: neckandback.com/forum/left-hand-tremor/

Sam mam taki problem, że ręce i głowa trzęsą mi się raz bardziej raz mniej - mam przy tym uszkodzony dysk w kręgosłupie szyjnym. Zastanawiam się, czy komuś z Was kto miał podobny problem poprawiło się po operacji?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9879

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 27
Pewnie to objawy rwy ramiennej.Przeważnie mówią o drętwieniu rąk lub mrowieniu.Niektórzy pewnie określają drętwienie jako to samo co drżenie.

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9880

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Nie no, drżenie a drętwienie to dwie różnie rzeczy..

Przykładowe symptomy problemów z kr. szyjnym z przypadkowej strony ( www.spinecal.com/cs_c_herniated-disc.php ) - podkreśliłem te które mam

Weakness in one or both arms (If you also have significant weakness in both arms or legs, you could have a serious problem and should seek immediate attention.)
Tingling (a "pins-and-needles" sensation) or numbness in one or both arms
Loss of bladder or bowel control
Burning pain in the shoulders, neck, or arm
Difficulty with your grip strength
Difficulty with your handwriting
Difficulty with your balance
Difficulty opening jars
Tremors

Podobno drżenie nie pasuje do objawów z kr. szyjnego :huh: , dlatego drążę temat i ciekaw jestem czy ktoś w .pl miał podobne objawy tj. drżenie, czy nie.

Przy okazji czytam o Essential Tremor, Dystonia, itd. (np. infodystonia.com/2013/01/22/my-head-shakes-is-it-dystonia/ )

Przy okazji:

Cyt. Q: Can the issues in my MRI results from my discs cause tremors in my wrist that started with weakness the day before the tremor started. Is this true?

A: Weakness and a little shaking can result from a compressed nerve from a disk, but there is also a possibility it is unrelated.

(źródło: forum.parkinson.org/index.php?/topic/129...ith-top-neurologist/ )

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9887

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
A byłeś u jakiegoś fizjoterapeuty żeby sprawdził czy kręgosłup jest tego przyczyną ? Bo czasem może to być zupełnie inna choroba.

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9890

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
A czy fizjoterapeuta jest w stanie coś takiego stwierdzić?

Na początku, w 2009r., kiedy objawy nie były jeszcze długotrwałe, renomowani fizjoterapeuci z okolicy mówili, że to od kręgosłupa szyjnego, na podstawie prawie godzinnej obserwacji.

Wiem że mogą być inne przyczyny - czytam właśnie o innych chorobach. Np. przy Essential Tremor drżenie ustępuje podobno po alkoholu czego u siebie nie zaobserwowałem, a przy dystonii drżenia są też w pozycji leżącej rozluźnionej albo we śnie - też mi to nie pasuje. Może być też niedobór magnezu, tylko jeszcze nie wiem czy da się go zbadać np. z krwi czy po prostu trzeba zażywać przez kilka tygodni i obserwować - po pobycie diagnostycznym w szpitalu tego niestety nie wiem.

Drżenie rąk / dłoni przy problemach z kr. szyjnym 5 lata 3 miesiąc temu #9892

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
Fizjoterapeuta raczej będzie w stanie stwierdzić czy to od kręgosłupa.Oni ustawiają kręgosłup w taki sposób który może nasilać objawy albo łagodzić.
Sam też mam dyskopatie szyjną i najpierw myślałem że to napięciowy ból głowy potem że nerwica następnie że młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów a potem że zesztywniające zapalenie stawów :(
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.059 s.
Zasilane przez Forum Kunena