Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: MRI

MRI 3 lata 11 miesiąc temu #9700

• bonzo
  • bonzo Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • 19
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 4
Witajcie!
od kilku miesięcy dokucza mi ból szyi i prawego barku. Ostatnio także drętwienie palców serdecznego i środkowego oraz ból nadgarstka. Zrobiłam MRI kręgosłupa szyjnego. Oto opis:
Lordoza spłycona. Wielopoziomowo obniżenia i dehydratacja krążków m.-kr., głównie C5/6. Towarzyszą niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze krawędzi trzonów kręgów, w stawach unkowertebralnych, m-wyrostkowych.
Poziom C4/5 - centralno-prawoboczna dokanałowa wypuklina krążka na ok. 2mm wpuklająca się także w kierunku wejścia do prawego otworu m-kr - nie można wykluczyć kolizji z brzusznym korzeniem prawego nerwu C5. Wymiar ap światła kanału kręgowego ok.11mm.
Poziom C5/6 - centralna dokanałowa wypuklina krążka na ok. 3mm powoduje modelowanie rdzenia kręgowego. Wymiar ap swiatła kanału kręgowego wynosi 9 mm.
Mierne zwężenie lewego otworu m-kr. C3/4 przez zmiany wytwórcze stawu unkowertebralnego - nie można wykluczyć kolizji ułożeniowej z korzeniami C4.
Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy.

Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: Anonimizacja obrazu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MRI 3 lata 11 miesiąc temu #9710

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
A jakie jest pytanie? :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: bonzo

MRI 3 lata 11 miesiąc temu #9718

• bonzo
  • bonzo Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • 19
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 4
No właśnie, zapomniałam napisać :)
Czy to już pora na wizytę u neurochirurga?
ból barku i sztywność szyi dokucza mi mocno ale jednocześnie cały czas pracuję, więc zastanawiam się czy warto chodzić po lekarzach z takimi objawami i wynikiem MR?
Trudno mi to ocenić - przecież z wypadniętym dyskiem w odcinku L5/S1 chodziłam do pracy do samego dnia operacji.użytkownik421 napisał:
A jakie jest pytanie? :)

MRI 3 lata 11 miesiąc temu #9724

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
To jest dość względne.. Gdybyś była np. kierowcą autobusu i pracowała z takimi objawami to bym miał obawy o bezpieczeństwo pasażerów. A jeśli robisz coś innego, te dolegliwości nie utrudniają Ci pracy, to na siłę Cię chyba nikt do lekarza nie wyśle - tzw. objawów alarmowych z tego co piszesz nie masz. A że masz już operację jakąś za sobą, to chyba powinno Ci być łatwiej ocenić w jakim stanie jesteś i czy iść do lekarza.. W zasadzie to po co robiłaś badania jeśli nawet nie wiesz czy masz jakieś powody do odwiedzenia lekarza..? Zawsze mi się wydawało, że MRI się robi głównie jeśli występują jakieś dokuczliwe dolegliwości, po to żeby lekarz miał wynik badania przy diagnozie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena