Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Niestabilność kręgosłupa szyjnego

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8649

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Borowska - pilne skierowanie czas oczekiwania do roku. Nie pilne do 2 lat a i to niepewne.
Siodła rajdowe są mega wygodne ale nie do "ugniatania kapuchy" tylko do wożenia dupska w stępie.
A to nie chodzi o wygodę siedzenia tylko o walenie tyłkiem osiowo w siodło. Zabroniony pełny dosiad. Galop najlepiej w pół siadzie, zero skoków. Kłus także w pół siadzie i anglezowany ale tak żeby pupa nie waliła za nadto w siodło. W mojej stajni są ludzie którym jazda pomaga na kręgosłup. Jak nie jeżdżą systematycznie to mają problemy. Ja tego nie przetestowałem bo się po prostu boję. Moja żona po ostrym stanie wsiada na konia jak tylko jej rwa kulszowa przejdzie i mówi że jej to także pomaga. Może kiedyś zaryzykuje tą metodę.
Rób rezonans tego co Ci najbardziej doskwiera bo nie ma na co czekać. 500 zł niestety ale na NFZ się nie doczekasz. Na prywatny nie trzeba skierowania tylko wypchany portfel potrzebny.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 5 miesiąc temu przez Perszing37.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8661

• lukasz
  • lukasz Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Hej. Rezonans zrobisz bez skierowania tutaj www.skanmex.pl/, rejestrujesz się telefonicznie i zazwyczaj na drugi dzień wykonują badanie, a opis odbierasz w kolejnym. Lekarz którego mogę polecić z Wrocławia to Jarosław Sakowski który prywatnie przyjmuje na Ulanowskiego 18/20. Neurochirurg, ordynator w Wojskowym Szpitalu który na co dzień operuje słupi. Czas oczekiwania na wizytę miesiąc ale naprawdę warto. Rzeczowy, wszystko spokojnie wytłumaczy itp.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 5 miesiąc temu przez lukasz.

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8662

• EgipskiMau
  • EgipskiMau Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • 144
Dzisiaj dzwoniłam właśnie do Skanmex i faktycznie, skierowanie jest zbędne w przypadku badania odpłatnego. Z najszybszych terminów, miła pani zaproponowała mi...najbliższą niedzielę i środę wieczór. Jako, że w weekend mam zjazd w szkole to wybrałam środę. MR kręgosłupa robią bez kontrastu. Narazie badam to, co najpilniejsze, czyli szyjkę. Mój portfel będzie uboższy o 450 zł + za ewent. konsultację neurochirurgiczna, ale to już nie ma teraz znaczenia...
A odległe terminy to cóż...Będę się martwić, jak faktycznie zalecą mi zabieg :-)

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8752

• EgipskiMau
  • EgipskiMau Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • 144
Już po MR, które miałam jednak w poniedziałek. Wg. mojego laickiego oka, dramatu nie ma, więc na razie nie widzę konieczności odwiedzania neurochirurga.
Wg opisu: odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej, na poziomach c4/5 i c5/6 widoczne są niewielkie pośrodkowej wypukliny krążka m/k, modelujące worek oponowy. Dyskretny tylny ześlizg trzonu c5 względem c6 o ok. 0,7 mm i c6 względem c7 na ok. 1 mm. Reszta w porządku.
Pokażę to wszystko neurologowi i niech określi, co to dokładnie jest. Zmiany są małe, więc pewnie zaleci rehabilitację , co by mi było na rękę :-)

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8753

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Nie chciałbym Twojego optymizmu sprowadzać na ziemię ale :
- często obraz MRI nie odpowiada temu jak się czujemy,
- często małe zmiany mogą powodować duże dolegliwości,
- często mocne zmiany w MRI nie powodują prawie żadnych dolegliwości.
Przykładem jestem ja - zmiany małe do rehabilitacji, która nie działa i czuję się fatalnie.
Przykładem jest moja teściowa , którą chcieli na stół kłaść bo zmiany duże łącznie z kręgozmykiem. Ale funkcjonuje lepiej niż ja.
Dodatkowo osoby opisujące MRI nie są wybitnymi specjalistami w kręgosłupach. Ani razu mi nie opisali L5-S1 a ja widziałem tam podobne zmiany co na L4-L5 co potwierdzili mi później neurochirurdzy. I nie wiadomo który poziom daje bardziej popalić.
Idź do dobrego neurologa, ale takiego co włączy płytkę a nie będzie czytał tylko opisu. Od takich lekarzy z daleka.
A jeżeli samopoczucie spowoduje, że będziesz myślała o operce - to wtedy będziesz wiedzieć dokładnie do kogo się udać. A jeżeli na razie nie jest źle to próbuj rehabilitacji ale także z głową. Bo poziom szyjny u jakiegoś trefnego masażysty-rehabilitanta można jeszcze bardziej załatwić.

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 5 miesiąc temu #8757

• EgipskiMau
  • EgipskiMau Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • 144
Perszing ja wiem, że opis to nie wszystko i sama słyszałam o przypadkach kiedy opis radiologa nie pokrywał się z rzeczywistością , ba - inny lekarz dopatrzył się czegoś nowego :-). Dlatego traktuje go jedynie czysto informacyjnie, jako dla mnie - laika. Mnie np. zdziwiło, że zmiany wystąpiły na innych poziomach niż opisano np. w zdjęciu czynnościowym. Pokażę i płytkę i zdjęcia czynnościowe neurologowi. Poprzednio, jak u niego byłam, to wydawał się nawet zainteresowany. Jak obejrzy i wyda konkretne zalecenia to dobrze, a jak nawet nie będzie mu się chciało zerknąć, to niech spada na drzewo i wtedy poszukam innego.
Po ostatniej akcji z terapią manualną, gdzie byłam królikiem doświadczalnym dla młodego adepfa tej sztuki, jestem ostrożna. Jedyna rehabilitantka, której ufam, do tego znajoma, prowadzi ośrodek w moim mieście rodzinnym 90 km od Wrocławia, więc nie mam możliwości korzystać u niej z zabiegów.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 5 miesiąc temu przez EgipskiMau.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena