Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Niestabilność kręgosłupa szyjnego

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 4 miesiąc temu #9208

• EgipskiMau
  • EgipskiMau Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • 144
  • Oklaski: 1
Uff... Jestem po wizycie u neurologa i u lekarza rehabilitacji. Neurolog przejrzał wszystkie moje zdjęcia, wyniki i stwierdził chorobę zwyrodnieniową ( dyskopatię szyjną i niestabilność). Odesłał mnie do poradni rehabilitacyjnej, gdyż, jak on sam powiedział - nie zajmuje się leczeniem takich schorzeń. Wybrałam Creator na Lotniczej, ze względu na niedaleką odległość od domu, no i podobno są dobrzy. Dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu, rejestrując się dwa dni temu, dostałam termin do specjalisty rehabilitacji na...dzisiaj! Po prostu ktoś zrezygnował i tym sposobem miałam wizytę dzisiaj, tak to bym czekała 1,5 miesiąca. Po konsultacji z konkretną lekarką, otrzymałam zalecenia fizykoterapii (sollux, diadynamik i pole magnetyczne) oraz indywidualną kinezyterapię, aby wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe. Udało mi się umówić część zabiegów na czerwiec. Na resztę (kinezyterapia, diadynamik) będzie rejestracja na październik, listopad. W ogóle, okazało się, że terapia manualna przy mojej przypadłości (tj. niestabilność więzadłowa), jest absolutnie niewskazana i mam ogromny żal do tego pierwszego lekarza "rehabilitanta", że nie pogłębił diagnostyki i tylko mnie naciągnął na $...Powinnam też brać zabiegi i ćwiczenia na część lędźwiową bo mam tam skoliozę, lordozę i pewnie też początek zmian zwyrodnieniowych, lecz lekarka nie mogła mi już wypisać na tą część, gdyż ograniczają ją limity NFZ. Na razie, zajmujemy się tym, co pilniejsze, czyli szyjką...
Zastanawiałam się też, czy przy tej ilości przypadłości kręgosłupowych, nie poprosić jej o skierowanie do jakiegoś sanatorium/turnus rehabilitacyjny...
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 miesiąc temu przez EgipskiMau.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 4 miesiąc temu #9210

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Jeśli masz w odcinku lędźwiowym lordozę to bardzo dobrze :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 4 miesiąc temu #9212

• EgipskiMau
  • EgipskiMau Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • 144
  • Oklaski: 1
Tfu, chodziło mi o pogłębioną lordozę, takie "siodełko",które jest już stanem patologicznym :-). Niemniej, to jest drugorzędna sprawa :-)

Niestabilność kręgosłupa szyjnego 4 lata 4 miesiąc temu #9214

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
CREATOR jest ok. Ale terminy przerąbane i zabiegi pomagały mi na krótko. Dodatkowo taka forma rehabilitacji jest okupowana przez ludzi starszych i u nich ma sens. Bo delikatnie sobie żyją, załatwiają terminy w ciągłości bo mają na to czas. Nie śmigają rano do pracy a potem z wywalonym jęzorem na rehabilitacje i po niej do domu. A w domu trzeba też coś porobić etc.
No a jeżeli chodzi o skierowanie na stacjonarną rehabilitację - to jak nie jesteś po operacji to się czeka od 2-3 lat.
Więc POWODZENIA :) KRAJ CUDÓW - jakby było na kogo głosować to bym poszedł. A tak nie widzę szansy na poprawę istniejących rzeczy.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.120 s.
Zasilane przez Forum Kunena