Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: kyfoza szyjna - czy iść z tym do kręgarza?

kyfoza szyjna - czy iść z tym do kręgarza? 4 lata 6 miesiąc temu #8503

• Nancy_22
  • Nancy_22 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Z pewnością spróbuję tej maści.
Mam świadomość, że takie umarzanie bólu, np. poprzez smarowanie maściami, tak naprawdę nie rozwiąże na dłuższą metę mojego problemu, ale jakakolwiek odczuwalna ulga byłaby bardzo cenna. Dziękuję za doradzenie maści, z pewnością ją wypróbuję (a czy na sztywność karku też pomoże?).
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby rehabilitanci z tego forum napisali o swoich doświadczeniach w leczeniu kifozy odcinka szyjnego. Czy da się tą wadę cofnąć w jakikolwiek sposób przez ćwiczenia i masaże? Mam wrażenie, że w szerszym zakresie w internecie poruszony jest wątek kifozy ale odcinka piersiowego. O swoim przypadku jakoś za wiele znaleźć niestety nie mogę ;/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

kyfoza szyjna - czy iść z tym do kręgarza? 4 lata 6 miesiąc temu #8506

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Kifoza jest naturalna w odcinku piersiowym, natomiast w szyjnym i lędźwiowym lordoza (pl.wikipedia.org/wiki/Kifoza). Można spróbować poszukać po hasłach "spłycenie lordozy szyjnej", "zniesienie lordozy szyjnej", "kyfotyzacja odcinka szyjnego", jakkolwiek bardzo dużo "śmieciowych" wyników wyszukiwarka zwraca. Dodatkowo kyfotyzacja ma różne podłoża, np. tutaj www.lfc.com.pl/pdf/dero3/a16.pdf jest opisana taka powstała w wyniku operacji.

W języku angielskim można poszukać hasła "cervical kyphosis", tutaj umm.edu/programs/spine/health/guides/cervical-kyphosis jest przykładowy rezultat.

Także jest trochę opisów kyfotyzacji odcinka szyjnego w sieci.

PS. Ja miewam sztywność szyi i problemy z jej ruchomością z powodu bólu - ta maść na mnie działa przeciwbólowo, więc i napięcie mięśni się u nie przy okazji zmniejsza.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 6 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.087 s.
Zasilane przez Forum Kunena