Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę o interpretację MRI odcinka szyjnego

Proszę o interpretację MRI odcinka szyjnego 4 lata 6 miesiąc temu #8335

• stokrotka246
  • stokrotka246 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Proszę o pomoc w zrozumieniu mojego stanu:

Bardzo boli mnie głowa, drętwieje lewa ręka, czasami nie mam w niej czucia. Miesiąc temu miałam rwę barkową. Ortopeda dał mi blokadę. Pomogło tylko na chwilę. Czy cukrzyca i Hashimoto mogą mieć coś z tym wspólnego?
Badanie MR kręgosłupa szyjnego.

Sekwencje echa spinowego i gradientowego,obrazy T1 i T2 -zależne.

Drobne dokanałowe protruzje jąder miażdżystych krążków międzykręgowych C5/C6 (pośrodkowa) i Th2/Th3 (lewoboczna), z niewielkim uciskiem worka oponowego.

Minimalne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego C6/C7 bez istotnego ucisku worka oponowego.

Pozostałe segmenty kręgosłupa w zakresie badania w normie. Uwidoczniony odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.

oraz wcześniejsze z maja 2009
Zniesienie lordozy szyjnej.

Na wysokości C5/C6 niewielka płaska szeroka pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego modelująca przednia powierzchnie worka oponowego. Zarówno wysokość jak i sygnał z tego krążka nie są zmienione,

Lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na wysokości Th2/Th3, przewężająca lewy zachyłek boczny .Sygnał z krążka Th2/Th3 jest obniżony - zmiany dehydratacyjne.

Na wysokości Th3/Th4 podejrzenie anomalii rozwojowej w postaci bloku kostnego-znaczne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej bez widocznej szpary w części tylnej,zrost wyrostków kolczystych
Ostatnio zmieniany: 4 lata 6 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: poprawa literówek, interpunkcji, polskich znaków
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Proszę o interpretację MRI odcinka szyjnego 4 lata 6 miesiąc temu #8371

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Witaj

Ponieważ nikt inny nie odpowiedział, to napiszę co ja tam zauważyłem a czego nie, ale zaznaczam, że nie jestem lekarzem

To jest jedyne miejsce, w którym opis wskazuje, że mógłby być drażniony lub uciskany korzeń nerwowy:
stokrotka246 napisał:
Lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na wysokości Th2/Th3, przewężająca lewy zachyłek boczny .

Piszę "mógłby", ponieważ radiolog co prawda napisał, że jest zwężony lewy zachyłek boczny, ale nie napisał, czy jest przez to uciśnięty nerw czy nie.

Przebieg nerwów do dermatomów zilustrowany jest na wielu obrazkach - również w internecie. Aby je wyszukać można wpisać w wyszukiwarkę "thoracic dermatomes". Przykładowy wynik: www.backpain-guide.com/Chapter_Fig_folde...%20Radiculopathy.jpg . Obrazek ten ukazuje unerwienie czuciowe. Natomiast unerwienie ruchowe jest pokazane np. tutaj: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/t...ray812and814.svg.png

Jak widać z obu tych obrazków, nie bardzo odpowiadają one Twojemu opisowi MRI i dolegliwościom, tak więc chyba raczej mało prawdopodobne jest, aby przedstawiony opis MRI odpowiadał opisanym dolegliwościom.
Czy cukrzyca i Hashimoto mogą mieć coś z tym wspólnego?

Problemy z lewą ręką są niekiedy powodowane przez problemy z sercem - przy nadciśnieniu, itp. Ja innych zależności nie znam - być może Lekarz jeszcze coś napisze, lub ktoś kto ma podobne MRI i objawy.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: stokrotka246
Czas generowania strony: 0.092 s.
Zasilane przez Forum Kunena