Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8147

• kristofer37
  • kristofer37 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Badaniem objęto odcinek C1-Th2. Wyprostowanie kręgosłupa szyjnego. Wielopoziomowe zmiany degeneracyjno-dehydratacyjne tarcz międzykręgowych oraz obniżenie wysokości tarcz C3-C4, C4-C5, C5-C6. Niewielka tylna pośrodkowa i paramedialna lewostronna wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej C5-C6, modelująca dyskretnie przednią ścianę worka oponowego, bez kompresji rdzenia. Na pozostałych poziomach wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów w odcinku C3-C7 w postaci koncentrycznej osteofitozy krawędzi trzonów w tym krawędzi tylnych i tylno-bocznych z wypukleniem się osteofitów dokanałowo max na głębokość 2mm (uciśnięta przednia ściana worka oponowego oraz do otworów międzykręgowych z ich zwężeniem. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, rezerwa płynowa okołordzeniowa zachowana. Korzenie nerwów rdzeniowych bez ucisku. Przestrzeń przykręgosłupowa prawidłowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8151

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Rezonans mówi, że nie ma źle. Ale rezonans to jedno a samopoczucie to druga sprawa. Więc zależy jakie są objawy.

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8152

• kristofer37
  • kristofer37 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem, dwa lata temu zaczął boleć lewy bark (tak z niczego) przynajmniej nie przypominam sobie przyczyny, mam na myśli nadwyrężenie itp. Wstępnie myślałem, że to przewianie i przejdzie, ale nie coraz gorzej, bark bolał bardziej w kierunku łokcia, a nawet jak ruszyłem energicznie ręką ból sięgał do ręki, nastąpił przykurcz, ale ćwicząc bark powrócił do swojego stanu. W tej chwili lewy bark przechodzi, jest można powiedzieć bdb, natomiast zaczyna boleć prawy, nie wiem co jest grane.

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8153

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
A czy ból zwiększa się przy jakiś wymuszonych pozycjach ? np. praca przy komputerze z pochyloną głową albo zadartą ?
Czy raczej jest stały, niezależny od pozycji ?

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8154

• kristofer37
  • kristofer37 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ból stały, dyskomfort na co dzień odczucie obolałego barku, ramienia problem pojawia się przy podniesionym wyprostowanym ramieniu nie przed siebie tylko w prawo na wysokości barku, albo pozycja obrazowo: żołnierz oddaje honor i odchylanie za łokieć do tyłu - duży ból, ogólnie przy odchylaniu ramienia do tyłu.
Zdarza się, że przy ruchu do tyłu czuję znaczący ból ramienia (tępy, trwa kilka-kilkanaście sek.) do nadgarstka, promieniuje od barku po przez łokieć aż do nadgarstka.
Dodam, przy prostych czynnościach takich jak mycie, czesanie włosów, itp. jest ok.

Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycz 4 lata 7 miesiąc temu #8156

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
A jaka praca/sport? Nie było jakiegoś przesilenia?

Chyba warto by było odwiedzić ortopedę, żeby zrobił też badania w innym kierunku niż kręgosłup, np. blog.elitezone.com.pl/2013/08/konflikt-podbarkowy.html .
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 7 miesiąc temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena