Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mr mojego szyjnego

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7748

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Jesli ktos sie orientuje to może mi pomoże Od razu pisze , że będąc dzieckiem miałam kręt szyi i mi nastawiano ja w wieku 9 miesięcy .Opadała głowa na bok w dół lewa strona.
Badani kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencjach FSe FRFSE w obrazach T1 T2 T2 Fat sat w płaszczyznach poprzecznej i strałkowej oraz przed i po podaniu kontrastu.
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencja do odwrócenia krzywizny na poziomie C2 i C3. Trzony w odcinku szyjnym kręgosłupa o zachowanej wysokosci o prawidłowym sygnale. Tarcza m-kregowa C3 i C4 z cechami odwodnienia. Bardzo drobne osteofity z tylnobocznych krawędzi trzonów C3 i C4 po stronie lewej bez dyslokacji dokanałowej materiału tarczy i zawężenia kanału.
Pozostałe tarcze miedzykregowe bez cech dyslokacji w obręb kanału kręgowego. Kanał kręgowy bez cech zwężenia Rdzeń nie jest pogrubiały bez zmian ogniskowych bez patologicznego wzmocnienia po ontrascie . Mam bóle często głowy trudnosci czasami z połykaniem i dretwienia rak z promieniowaniem na prawa łopatke.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 9 miesiąc temu przez elektra.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7749

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Opis niby wskazuje, że jakieś zmiany są, ale ich nie opisuje. Tzn. napisane jest cyt. "Pozostałe tarcze międzykręgowe bez cech dyslokacji w obręb kanału kręgowego. ", ale nie jest napisane, że na L2/L3 jest dyslokacja. Tak że chyba nie wiadomo o co w tym opisie w zasadzie chodzi, poza tym że napisane jest, że dysk na C3/C4 jest odwodniony (ale nie jest napisane, żeby były jakieś wypukliny). Albo w tym rezonansie nic poza zniesieniem lordozy nie wyszło, albo radiolog założył, że nie ma sensu opisywać skoro widać.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: elektra

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7752

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Diagnozowana byłam w kierunku Sm -i nie wiem własnie czy radiolog się nie chciała wysilać juz ....czy po prostu mam sie zdiagnozować z neurochirurgiem ....Przy ucisku palpacyjnym w ta szyję boli mnie czasami kark drętwieje i myslałam zeby własnie isć do lekarza zeby jakąs rehabilitacje czy cos ....

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7753

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Uzytkowniku L2 L3 ? Przecież to szyjny był robiony :)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7754

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Jak lekarz oglądnie zdjęcia to coś więcej może powie na temat tego C2/C3 i C3/C4. Opisem nie ma co się sugerować. A tą przeczulicę przy dotyku masz na górze czy na dole szyi ? Ja mam podobne objawy, też mam zniesioną lordozę, ale przeczulicę i ból mam na dole odcinka szyjnego z promieniowaniem do ramion. U Ciebie z opisu wynika, że coś jest nie tak na górze, ale niezbyt dokładnie jest opisane co. Ogólnie to też mam tak że im większy ból w lędźwiowym, i im bardziej mi się plecy usztywnią, tym bardziej szyjny też się daje we znaki.
elektra napisał:
Uzytkowniku L2 L3 ? Przecież to szyjny był robiony :)

:D Tak rzadko piszemy na forum o innych odcinkach poza lędźwiowym, że z przyzwyczajenia się naciska "L" :D Oczywiście miałem na myśli C2/C3.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 9 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: elektra

Mr mojego szyjnego 4 lata 9 miesiąc temu #7755

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Boli mnie na górze własnie C2 C3 równiez ale bardziej ten wyżej i jak leze na płasko to jest bół karku i jak gdyby problemy z połykaniem mi się robii często się zdarza ze sztywnośc karku m,am, na boki gdy skręcam to cos tam mi sie przelewa , albo coś w rodzaju strzelania w tym poziomie o którym piszemy ....własnie dlatego chce iśc do neurochirurga bo moja neurolog mi tylko powiedziała ze mam na siebie uważac i się nie przeciążac bo skonczy sie implantami i w tym odcinku jak sobie patrzałam na mr to w c2 i c3 mam wysuniete do przoodu w stronę krtani krążki niż pozostałe dziwne nie???? Osteofity są drobne ale mogą tez dawac objawy tych drętwien w rękach ale czy na twarz i jego prawą stronę -mrowienia z drętwieniem mają coś wspólnego z szyjnym ?
Ostatnio zmieniany: 4 lata 9 miesiąc temu przez elektra.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena