Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7084

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tez słyszałam że powinnam kupić poduszkę ortopedyczna ale jaka to nie wiem , musze zapytać lekarza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7085

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Takie prawdziwe ortopedyczne, powiedzmy od 90zł w górę, są fajne - nie jest to twarda gąbka jak w podobnie wyprofilowanych poduszkach sprzedawanych co jakiś czas w supermarketach. Ogólnie to dobrze byłoby podejść do sklepu typowo ortopedycznego i zobaczyć co mają - są firmy, które produkują dany produkt od lat i są sprawdzone, więc sprzedawca może je polecić. W marketach nie wiadomo na co się trafi. Inna sprawa, że jedne sklepy ortopedyczne są zaopatrzone w porządne rzeczy, a w innych są najniższe jakościowo produkty i nie ma wyboru, a ceny w jednych i drugich podobne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7086

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Do myślałam się bo widziałam takie za 25 zł i wiem ze na porządna poduszkę musze wydać z 100 zł , czytałam o jakiś szwedzkich poduszka ale nie wiem czy one są naprawdę dobre czy to tylko chwyt marketingowy

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7087

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Nie ma sensu patrzeć czy szwedzkie czy nie, tylko zapytać od ilu lat danej firmy poduszki sprzedają i czy mają zwroty/reklamacje. Ta pianka w poduszkach ortopedycznych dobrze się dopasowuje do kształtu głowy, nie zapada się cała ani nie jest twarda, w przeciwieństwie do podobnych gąbkowych profilowanych. Niektórzy producenci sprzedają poduszki w kilku rozmiarach (głównie wysokościach) tak żeby dobrać odpowiednią dla siebie.

PS. Z tego co widzę, to o poduszkach piszą "tzw. szwedzka", czyli to typ poduszki a nie kraj pochodzenia. Ze znanych firm produkujących sprzęt ortopedyczny nawet po 60zł są. Np. a) qmedinfo.pl/produkty_kategorie/relaks , b) www.drsapporo.com/?page=pillowsize , c) www.valde.pl/pl/poduszki-ortopedyczne-sub-2.html itd. (Znalezione na szybko w internecie)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7090

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
No to ja nie byłbym sobą jakbym nie wtrącił swoich 5 albo 10 groszy hehehe
Ja najpierw kupiłem żonie poduchę w sklepie z dobrymi materacami bo testowała ją przez 10 min.
150 zł. Nie pamiętam firmy. Potem okazało się, że jest jednak za wysoka i dla mnie i dla niej. Więc sprzedaliśmy ją koleżance która sobie ją chwali do dzisiaj. Natomiast my poszliśmy w poduchy z JYSKA - sa 115 zł chyba za szt. Najpierw żona dostała i okazało się, że wysokość dobra - to i ja przetestowałem. I teraz szczerze - na zwykłej poduszce już bym nie mógł spać. Tylko myśmy brali te nie profilowane z pianki termo - testy 15-20 minut w sklepie w wygodnym ułożeniu na materacyku :)
Polecam także dobry materac do spania - warto zainwestować. Ja byłem głupi jak but i chyba z 1,5 roku spałem z żoną na materacu gównianym sprężynowym dorzuconym w zestawie mebli sypialnianych. No ale wtedy jeszcze mi nic nie było. Trzeba dbać o siebie - śpimy bardzo wiele godzin w naszym życiu więc musi być na WYPASIE :)

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 5 lata 7 miesiąc temu #7091

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
A skąd wiadomo jaka wysokość poduszki dobrać żeby była odpowiednia? My kupiliśmy materac kieszeniowy chyba 9 stref nie jest ani miękki ani twardy ogólnie dobry .

Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena