Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7065

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam

Od kilku lat boli mnie głowa,okolice szyi w dole czaszki, ból z przodu - okolice oka lewego, czoło, następnie zaczął mnie boleć kręgosłup szyjny, nie mogłam skręcać głową więc lekarz skierował mnie na RTG odcinka szyjnego - zdjęcie pokazało spłycenie lordozy szyjnej. Udałam się do neurologa z tym wynikiem po czym lekarz stwierdził, że nic z tym nie zrobi. Od tego czasu minął rok, bóle głowy się nasiliły, mam zawroty głowy, drętwą szyję, boli mnie kręgosłup w odcinku piersiowym i szyjnym.

Poszłam do lekarza rodzinnego i dostałam skierowanie na RTG odcinka szyjnego i piersiowego. Badanie wykazało:

- umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe,
- zniekształcenie kręgosłupa szyjnego i piersiowego,
- niewielką prawo boczną skoliozę odc. Th,
- spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej,
- zwężenie przestrzeni międzykręgowej C4/C5

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co dalej ze mną będzie? Do jakiego lekarza się udać i co robić ? Dodam że mam 23 lata
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: literówki, polskie znaki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7066

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 65
  • Oklaski: 21
Ja na Twoim miejscu dążył bym w kierunku zrobienia MRI to powinno więcej wyjaśnić. Między czasie możesz zapisać się na rehabilitacje. Niestety na MRI z tego co mi wiadomo lekarz rodzinny skierowania nie może wystawić może to zrobić np. neurolog ale skoro
udałam się do neurologa z tym wynikiem po czym lekarz stwierdził że nic z tym nie zrobi
to chyba by przydało się zmienić neurologa.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez wrongbit.

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7069

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Na pewno zmienię neurologa, jak będzie trzeba pójdę prywatnie. Zastanawiam się jakie są sposoby leczenia tych zwyrodnień ?
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: literówki

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7070

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Prywatny nie da Ci skierowania na rezonans. A poza tym na rezonans czeka się długo. Zamiast płacić prywatnemu to sobie zafunduj rezonans prywatnie - do tygodnia czasu będziesz mieć wyniki.
A potem z rezonansem do neurologa ale na pewno nie tego co Ci powiedział nie wiadomo na jakiej podstawie, że nic się z tym nie da zrobić. Nawet rezonansu nie widział BARAN.

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7071

• m4dz14
  • m4dz14 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
No dokładnie ; ( do lekarza pójdę na NFZ a rezonans jakoś sobie załatwię przecież jakoś do 67 roku życia musze . A ktoś może się orientuje jak leczy się Zwyrodnienie ? Bo nie wiem czego mogę się spodziewac

Wynik RTG, ból kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy 4 lata 11 miesiąc temu #7072

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Jakby Ci to powiedzieć, żeby nie zabolało - zwyrodnień nie da się wyleczyć. Można coś poprawić, usprawnić, zatrzymać dalszy postęp choroby. Ale wyleczyć się nie da.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena