Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Proszę o interpretację rezonansu magn.

Proszę o interpretację rezonansu magn. 5 lata 1 miesiąc temu #6940

• mario55555
  • mario55555 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Wynik badania.
Lordoza szyjna zniesiona.Osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych wielopoziomowo.Naczyniak trzonu kręgu th2 średnicy 9mm.
W segmencie c3-c4 tylno-lewoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej dokanałowo na głębokość 1mm,korzenie nerwowe wolne.
W segmencie c4-c5 tylno-lewoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej dokanałowo na głębokość 2-3mm,korzenie nerwowe wolne.
W segmencie c5-c6 osteofity tylnych krawędzi razem z tarcza międzykręgowa wpuklają się dokanałowo na głębokość 5mm,kolizja z korzeniami nerwowymi obustronna.Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego wynosi-10mm.
W segmencie c6-c7 osteofity tylnych krawędzi i tylno-prawoboczna ekstruzja tarczy międzykręgowej dokanałowo na głębokość 4mm,tarcza lezy w przyleganiu do korzeni nerwowych po stronie prawej,wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego wynosi 11mm.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowej morfologi i sygnale.

Moje objawy to zawroty głowy i pogorszenie widzenia,mam taki ucisk w skroniach i problemy z widzeniem.A wszystko to zaczęło sie po nieudolnych próbach nastawienia kręgosłupa u chiropraktyka.
Najgorsze jest to ze ortopeda powiedział ze te problemy dotyczą kręgów c1-c2-c3 ale tam jest wszystko ok.Usg Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych nic nie wykazało,wszystko jest ok.

Mam pytanie czy trakcja odcinka szyjnego jest wskazana w moim przypadku?
Jaka rehabilitacje powinienem zastosować,czy tylko operacja mnie czeka.?

Pzdr i dziękuje za każdą pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o interpretację rezonansu magn. 5 lata 1 miesiąc temu #6941

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 41
  • Otrzymane podziękowania: 206
Ja bym się udał z obrazem mri do dobrego neuruchirurga, który oceni czy rehabilitacją coś można zdziałać. Dobry, doświadczony rehabilitant też może obejrzeć mri i wyrazić opinię. Neurochirurdzy, neurolodzy i rehabilitanci, których znam nie patrzą wogóle na opis tylko na obraz komputerowy MRI(rezonansu). Pewnie dostałeś płytkę CD z przeprowadzonego badania.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez adbur.

Proszę o interpretację rezonansu magn. 5 lata 1 miesiąc temu #6942

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1076

mario55555 napisał: Mam pytanie czy trakcja odcinka szyjnego jest wskazana w moim przypadku?
Jaka rehabilitacje powinienem zastosować,czy tylko operacja mnie czeka.?

Ja sobie robię trakcję na odc. szyjny, ale efekty są bardzo krótkotrwałe - przeciwbólowe. Byłem kiedyś na terapii manualnej odcinka szyjnego (podobne objawy do Twoich) - w czasie terapii ulga była nieziemska, ale kilka godzin po zakończeniu wszystko wróciło. Dostałem w zasadzie tylko zalecenia przyciągania brody bliżej szyi jak najczęściej.. Moim zdaniem, na podstawie własnych doświadczeń, ciężko jest "rehabilitować" odcinek szyjny. Można mieć mocne mięśnie szyi, starać się nimi utrzymywać jak najlepszą sylwetkę, a niewiele to daje. Przynajmniej u mnie - nic się w ten sposób nie leczy, za to często mam mocno (boleśnie) pospinane mięśnie szyi. Do tego mam przeczulicę na fragmencie odcinka szyjnego. Także moja wiara, po 5 latach "walki" z kręgosłupem, w rehabilitowanie odcinka szyjnego jest dużo dużo mniejsza niż w możliwość rehabilitowania odcinka lędźwiowego.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena