Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: proszę o interpretację wyniku rtg

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5972

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Ja nie wiem czy z kontrastem dzwoniłam tam dziś ale nie mogłam się dodzwonić w poniedziałek się dowiem .Myślę że chyba wszystkie 3 odcinki będę musiała zrobić bo jak wezmę głęboki oddech to też w plecach rwie A ten lędźwiowy też boli ale nie tak mocno jak szyjny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5973

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 41
Ja z NFZ przy kręgosłupie nie korzystałem- tylko prywatne wizyty(w sumie koszt 1100zł dosłownie tysiąc sto zł). 2 razy neurolog, rehabilitant, rezonans i 1 raz u neurochirurga(ordynator)- ten wpisał na skierowaniu do szpitala pilne i za 5 dni dzwonili żebym się na oddział stawił. Mogłem zaoszczędzić 400 zł i ominąć neurologa i rehabilitanta, wtedy też krócej bym się męczył.
The following user(s) said Thank You: daysy7777

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5974

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Czyli rozumiem że u Ciebie trzy odcinki rezonansu kosztowały 1100 zł? .Bo jak ja dzwoniłam to mi babka powiedziała że każdy odcinek 550 tylko nie spytałam czy z kontrastem czy bez, w poniedziałek się dowiem .Może w każdym mieście innaczej .Ja dzwoniłam do szpitala w Jastrzębiu Zdroju woj. śląskie.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5975

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
W Bielsku na podobno jednym z najnowszych rezonansów w kraju (3 tesle) badanie jednego odcinka kosztuje 500zł. Z tego co wiem, to bodajże w Nowym Targu 380zł. W Starachowicach w wakacje mieli w ogóle jakieś promocyjne ceny - chyba 230zł za 1 odcinek, ale sprzęt jeśli dobrze pamiętam 0.5T. Ceny bez kontrastu. Kontrast to koszt 150-180zł.
Odnośnie wydatków, to mnie rezonanse prywatne kosztowały ok. 3500zł jak do tej pory, wizyty u lekarzy ponad 3000zł (jak nie 4000zł), rehabilitacja co najmniej 1500zł, plus do tego leki, TK, RTG, itp. Od chwili urazu praktycznie wszystkie zarobione pieniądze wydawałem na szukanie możliwości powrotu do w miarę normalnego funkcjonowania, z początku na konsultacje i rehabilitację, potem na MRI między operacjami. Niestety, u nas w mieście nie ma zbytnich możliwości leczenia kręgosłupa, a przyjazne, obiektywne i rzeczowe a przede wszystkim profesjonalne nastawienie do pacjentów to rzadkość u nas w dziedzinie kręgosłupa (mógłbym wskazać dosłownie jednego neurochirurga i jednego neurologa u nas jako godnych polecenia do konsultacji, mimo że ogólnie odwiedziłem wielu lekarzy tutaj - niepotrzebnie). Dlatego musiałem sporo pojeździć po innych miastach żeby znaleźć lekarzy, którzy się tym na codzień zajmują. Jak ktoś uważa, że na tym że się jest chorym się zarabia to jest w błędzie, no chyba że ktoś ma wykupione jakieś prywatne ubezpieczenie, które coś za chorowanie płaci więcej niż na jedzenie i leki (bo np. z renty za prywatną wizytę już się zapłacić nie bardzo da, o MRI nie wspominając).

Jeszcze taka ciekawostka: jakieś 3 lata temu wpadł mi w ręce dokument z pewnej instytucji z zaleceniami dla lekarzy. Było w nim napisane, żeby w przypadku osób starszych nie stosować drogich badań ani leków. Ciekawe, czy ten dokument został gdzieś upubliczniony. To tak w temacie niechęci dawania skierowań na MRI osobom z takim wynikiem RTG jak Twój i z bólami promieniującymi do ręki. Ciekawe, czy lekarz który nie dał skierowania, również i sam nie poszedłby na rezonans gdyby miał takie objawy. Co do wieku - nie obraź się. Mi w wieku 30 lat pewna pani ordynator neurologii zasugerowała, że leczenie kręgosłupa osób w takim wieku jak mój jest zbędnym wydatkiem i nie poprawia stanu zdrowia (kiedy byłem w takim stanie że nie nadawałem się do niczego).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5976

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
daysy7777: jeżeli masz blisko do Jastrzębia Zdroju to dam Ci namiary na dobrego neurochirurga, który operował z bardzo dobrym skutkiem mojego kuzyna. Byłem u niego ale chyba za szybko i zalecił mi walkę zachowawczą. Ale przebadał konkretnie i koszt wizyty 100 zł, gdzie we Wrocku minimum 150-250 zł.
Tomasz Wysokiński - Ordynator II Szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Jak będziesz zainteresowana to dam Ci numer do przychodni gdzie przyjmuje.

A czy trzeba się operować ???? FORUM Ci nie odpowie a jeżeli nawet to nie słuchaj. Odpowiedź na to pytanie udzieli dobry neurochirurg a najlepiej dwóch (żeby porównać diagnozy) oraz odpowiesz sobie sama (jak już nie będziesz dawała rady żyć z tą wstrętną chorobą).
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez Perszing37.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5977

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za odpowiedź no nieźle, aż się boję co będzie dalej.Myślałam o tym aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne koszt ok 100 zł miesięcznie i nie wiem z jakiej firmy, ciekawa jestem czy to dobry pomysł?
Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena