Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: proszę o interpretację wyniku rtg

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5958

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
silne bóle w karku od 3 miesięcy drętwienie i ból lewej ręki aż do palców wieczorem bardzo nasilone
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5959

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Witaj na forum

Opis co widać na zdjęciu RTG:

drkregoslup.pl/co-widac-na-zdjeciu-rtg-w...egoslupa-ledzwiowego

Obniżenie przestrzeni międzykręgowej = potencjalne problemy z dyskami. Dysków na RTG nie widać.

Jeśli występują - tak jak piszesz - dolegliwości neurologiczne, to badaniem które dokładnie pokazuje co dzieje się z dyskami i czy powodują ucisk na nerwy odpowiadający za ból jest badanie rezonansem magnetycznym, zwane MRI. Jeśli na MRI wyjdą anomalie dysków, np. zwężenie zachyłków bocznych przez dyski lub narośla na kręgach po stronie po której boli ręka, powodujące ucisk na nerwy, to będzie to przyczyna dolegliwości.

PS. Kolejne ciekawe słowo w opisie - stawy unknowerterbalne. Domyślam się, że chodzi o stawy międzykręgowe. Zastanawiam się, czy zawód radiologa zawiera w sobie tworzenie neologizmów językowych, czy radiolodzy z nudów wymyślają nowe słowa. Niemnie - jeśli na MRI wyjdzie znaczny przerost stawów, to również i to może powodować ucisk na nerwy (stenozę otworów międzykręgowych).

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5961

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuje za odpowiedź.Byłam u Neurologa powiedział że nie da skierowania na rezonans bo go z tego rozliczają i nie może tak szastać skierowaniami bez podstaw.Według niego neurologicznie nie ma żadnych zmian, wszystkie odruchy w normie.Ból jest okropny ,drętwieje mi ta ręka i boli ,w karku sztywność .Brałam zastrzyki Olfen przepisane przez lekarza rodzinnego bez poprawy.3 tygonie na L-4 wróciłam więc do pracy i cierpię okropnie nie wiem do kogo już się udać.Od 8 lat cierpię na kręgosłup lędźwiowy ale leczę się sama czyli ćwiczenia ,basen itp.Mam pytanie czy z powodu tego kręgosłupa lędźwiowego, może mnie tak boleć kręgosłup szyjny ?Mam tylko stary wynik rezonansu z przed 8 lat bo potem nie chodziłam już do lekarza brałam tylko leki przeciwbólowe w razie silnego bólu .Proszę o pomoc do kogo mam teraz się udac ,nie mam już siły.To jest rezonas z przed 8 lat.

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5962

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Co to znaczy, że nie da ?????????????? Zapraszam do kierownika placówki albo jakaś inna interwencja. Oczywiście też możesz zmienić lekarza. Ja odruchy wszystkie miałem dobre ale, że miałem parestezje to Ortopeda od razu dał skierowanie na MRI. Należy nam się to jak psu buda !!!!!!! Składki płacimy a potem takie buraki nam odmawiają podstawowych badań na których dopiero widać co się dzieje. Czy musi być MIELOPATIA żeby taki burak dał skierowanie na MRI na który i tak będziesz musiała czekać z 3-6 miesięcy ???? STARY wynik jest już nieaktualny.

Zapomniałem jeszcze dodać, że kolega ma ubezpieczenie grupowe z PZU (od swojej żony z pracy). Dość tanie. I teraz uwaga - w zakres wchodzi rezonans. Zapisał się wczoraj a rezonans ma już we Wtorek. TAKIE CUDA !!!!!!

A jeszcze jedno dodam. Koleżanka od żony miała podobnie. Skargę do NFZ na lekarza napisała imienną. I z tego co wiem to dostała w końcu skierowania na rezonans i lędźwi i szyi.
Trzeba walczyć z tym chorym systemem.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez Perszing37.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, kowalski89, daysy7777

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5963

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Daysy7777 - po pierwsze juz sam opis jest niepokojacy bo na zwyklym rtg widac juz ze cos sie dzieje z dyskami tzn dyskopatie lub jakies przepukliny, a po drugie bol i dretwienie reki jest juz wskazaniem do dalszej diagnostyki bo prawdopodobnie swiadczy o uciskach na jakis nerw dlatego nie rozumiem tego imbecyla neurologa, ktory nie chce dac na mri (badania sa po to aby je robic ). Na twoim miejscu zmienilbym lekarza.

Przepraszam ze pytam , ale jak to nie jest problemem to ile masz lat ? Bo czasami lekarze jak widze ze ktos jest grubo po 50 lub 60 nie chca dawac juz na specjalistyczne badania kregoslupa bo mowia ze np operacji i tak nikt im juz nie zrobi (znam takie przypadki)
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez kowalski89.
The following user(s) said Thank You: Perszing37, daysy7777

proszę o interpretację wyniku rtg 5 lata 4 miesiąc temu #5964

• daysy7777
  • daysy7777 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuję za wiadomości bardzo mnie podbudowały .Mam 51 lat jestem kierowcą zawodowym ręka nie pozwala już utrzymać kierownicy.Właśnie zmieniłam lekarza w poniedziałek mam wizytę u Neurolog niestety już prywatnie bo na fundusz już nie liczę .Pozdrawiam serdecznie i dziękuję
Czas generowania strony: 0.122 s.
Zasilane przez Forum Kunena