Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6173

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Przy okazji szukania informacji w archiwum forum, natrafiłem na wątek w którym podawałem link do tekstu opisującego użycie dystraktora zamiast śrub w operacjach mających na celu wytworzenie zrostu. Podaję link: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/po-...lif-374/page-18#1892 . Dotyczy to odcinka lędźwiowego, i to jest chyba to o czym pisałem wcześniej, że gdzieś coś czytałem w j.angielskim.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6186

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Poszukałem trochę więcej
W przeciwieństwie do dystraktorów, zwanych po angielsku "interspinous spacers", te usztywniacze zakładane tak jak dystraktory pomiędzy wyrostki, ale mające wspomóc wytworzenie się zrostu, nazywane są "interspinous fixation devices". Mają one inne działanie, niż dystraktory - mają jak najbardziej ograniczyć ruchomość segmentu. Nie wiem, jaka jest polska nazwa takich urządzeń.

Tutaj jest przykładowa strona z przeglądem dostępnych na rynku rozwiązań zarówno dystraktorów jak i tych usztywniaczy - www.thespinemarketgroup.com/p/interspinous-devices.html

Co mnie zastanawia to to, że przy żadnym z tych stabilizatorów nie jest napisane, że jest przeznaczony do odcinka szyjnego. Większość z nich jest do odc. lędźwiowego, niektóre do piersiowego i lędźwiowego, natomiast szyjny nie jest wymieniony nigdzie. Podobnie na stronie www.premera.com/medicalpolicies/cmi_138075.htm

Nie wiem więc na implancie jakiej firmy miałabyś mieć robione to usztywnienie. Przejrzałem pobieżnie ofertę kilku największych producentów i nic takiego do odcinka szyjnego nie znalazłem. Może to faktycznie jakiś nowy produkt i jest w fazie testów.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: malkar

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6189

• malkar
  • malkar Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 2
Witam,

jestem 11 dni po zabiegu wszczepienia takiego cuda w wyrostki na poziomie c5/c6. jest dobrze. zabieg był małoinwazyjny, samopoczucie po nim w porównaniu do tego po wszczepieniu cage`a bardzo dobre.do dziś ustąpiły duże bóle, które miałam podczas ruszania głową (z promieniowaniem do palców), ból karku, przedramion, ramion. nasiliło się natomiast drętwienie twarzy, głowy i języka. w całym ciele mam takie jacuzzi, które było też przed zabiegiem, a pojawiło się po pierwszej operacji. zniknęła zupełnie rwa z lewej strony. ogólnie polecam :) mój nowy przyjaciel nazywa się Ditrax;)
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez malkar.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6193

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
No to dobrze że operację masz już za sobą. Internet milczy na temat tego urządzenia które podajesz dla odcinka szyjnego we wszystkich językach, poza Twoim podpisem na "forumneurologiczne.pl" ;) Chyba, że pomyliłaś nazwę, i chodzi o DTRAX z ProvidenceMT, który nie jest implantem międzykolczystym - film na www.providencemt.com/ , info prasowe - www.medgadget.com/2011/08/providence-med...-gets-ce-marked.html

Mam nadzieję, że i reszta objawów u Ciebie się uspokoi albo że znajdzie się ich przyczyna/metoda leczenia.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: malkar

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6195

• malkar
  • malkar Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 2
Taką nazwę DITRAX podawał mi mój neuro i tak mam w wypisie. ale to rzeczywiście to samo ;) wiesz, objawy były tak dokuczliwe, ze było mi obojętne co mi tam operator włoży do środka, mógłby to być żółty jesienny liść, żeby tylko pomogło :):):) a dopytywałam, bo po pierwszej nieudanej operacji zwyczajnie się bałam. dobrze, że niepotrzebnie ;) teraz już tylko do przodu :)
dzięki za zainteresowanie :)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 3 miesiąc temu #6196

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Po to jest forum żeby pytać albo znajdować informacje - tak że dzięki za podzielenie się informacjami o tym, że takie operacje są przeprowadzane, mogą się komuś w przyszłości przydać :)
obojętne co mi tam operator włoży do środka, mógłby to być żółty jesienny liść, żeby tylko pomogło
:D mimo wszystko wygląda ten implant solidniej niż żółty jesienny liść, więc powinno być teraz lepiej :)

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.404 s.
Zasilane przez Forum Kunena