Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5939

• malkar
  • malkar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam,

jestem po nieudanej operacji kręgów szyjnych (objawy wróciły ze wzmożoną siłą, doszły nowe, niektóre ustąpiły). czekam na drugi zabieg na tym samym poziomie, tym razem ma to być wszczepienie dystraktora w wyrostki. zabieg ma być przeprowadzony endoskopowo. nie znalazłam nigdzie informacji od osób, które miały robiony taki zabieg. czy ktoś z Was ma informacje na temat takich operacji w kręgach szyjnych? jest spor na temat dystraktorów w lędźwiowym odcinku,w szyjnym nie.doktor wyjaśnił mi dosyć dokładnie, na czym to polega. jest to metoda nowa. będę wdzięczna za info.
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5942

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
Dystraktor w szyjnym ????
Pierwsze słyszę. Jaki typ ??? W szyjny to się ruchome implanty wstawia z powodzeniem. Znajoma ma na 3 poziomach (czego zwykle się nie robi) i zapomniała co to dyskopatia szyjna.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5943

• malkar
  • malkar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
w szyi mam sztywnego cage`a. nie spisał się niestety. Teraz Dok mówi,ze ta metoda jest małoinwazyjna.i że tylko kilka osób w Polsce było nią operowanych a efekty są dobre. wiem, że każdy organizm jest inny, ale chciałabym usłyszeć opinię od pacjenta. może zabłądzi tu ktoś, kto jest po.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5947

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Moment - dystraktor ma być wstawiony na tym samym poziome, gdzie jest sztywny cage ? Jeśli tak, to chyba nie wytworzył się zrost kostny i dystraktor ma być środkiem zastępczym wobec śrub, tj. usztywnić segment dla wytworzenia się zrostu :S
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5948

• malkar
  • malkar Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Tak,
to jest leczenie braku zrostu. ruchy szyją, szczególnie przeprosty, wywołują ból w szyi,karku, łopatkach, schodzący do rąk, palców. od zabiegu minęło pół roku. każda próba powrotu do normalności kończy się bólem i świeżą rwą. więc ta metoda wydaje się być najlepsza, bo jest alternatywą dla płyty szyjnej. mam dodatkową niedyspozycję zdrowotną - chorobę tkanki łącznej, brak kolagenu dwóch rodzajów, który może być częściowo lub w całości odpowiedzialny za brak zrostu. po operacji ujawniły się też dodatkowe komplikacje, o których nie chcę pisać.
mogę czekać jeszcze jakiś czas - nikt nie powie mi, ile (chociaż już jest trochę lepiej niż np. po operacji, bywają momenty, że nie boli, pod warunkiem, ze albo chodzę albo siedzę z podparciem całego ciała, szyi szczególnie, lub leżę z odpowiednio odgięta szyją), ale nie jestem w stanie podjąć normalnych aktywności, stąd moja decyzja o drugim zabiegu na szyjkę

pytanie wciąż to samo - czy ktoś z Was ma doświadczenie, słyszał o tej metodzie w kręgosłupie szyjnym?
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 6 lata 1 tydzień temu #5953

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Ja tylko kiedyś czytałem, ale już nie pamiętam dokładnie co to było - czy o dystraktorach w odc. szyjnym ogólnie, czy też były w możliwych zastosowaniach wymienione takie - w każdym razie było to w j.angielskim. Proponuję wpisać w Google "interspinous spacer cervical".
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: malkar

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena