Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5939

• malkar
  • malkar Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 2
Witam,

jestem po nieudanej operacji kręgów szyjnych (objawy wróciły ze wzmożoną siłą, doszły nowe, niektóre ustąpiły). czekam na drugi zabieg na tym samym poziomie, tym razem ma to być wszczepienie dystraktora w wyrostki. zabieg ma być przeprowadzony endoskopowo. nie znalazłam nigdzie informacji od osób, które miały robiony taki zabieg. czy ktoś z Was ma informacje na temat takich operacji w kręgach szyjnych? jest spor na temat dystraktorów w lędźwiowym odcinku,w szyjnym nie.doktor wyjaśnił mi dosyć dokładnie, na czym to polega. jest to metoda nowa. będę wdzięczna za info.
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5942

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Dystraktor w szyjnym ????
Pierwsze słyszę. Jaki typ ??? W szyjny to się ruchome implanty wstawia z powodzeniem. Znajoma ma na 3 poziomach (czego zwykle się nie robi) i zapomniała co to dyskopatia szyjna.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5943

• malkar
  • malkar Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
w szyi mam sztywnego cage`a. nie spisał się niestety. Teraz Dok mówi,ze ta metoda jest małoinwazyjna.i że tylko kilka osób w Polsce było nią operowanych a efekty są dobre. wiem, że każdy organizm jest inny, ale chciałabym usłyszeć opinię od pacjenta. może zabłądzi tu ktoś, kto jest po.

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5947

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Moment - dystraktor ma być wstawiony na tym samym poziome, gdzie jest sztywny cage ? Jeśli tak, to chyba nie wytworzył się zrost kostny i dystraktor ma być środkiem zastępczym wobec śrub, tj. usztywnić segment dla wytworzenia się zrostu :S
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5948

• malkar
  • malkar Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Tak,
to jest leczenie braku zrostu. ruchy szyją, szczególnie przeprosty, wywołują ból w szyi,karku, łopatkach, schodzący do rąk, palców. od zabiegu minęło pół roku. każda próba powrotu do normalności kończy się bólem i świeżą rwą. więc ta metoda wydaje się być najlepsza, bo jest alternatywą dla płyty szyjnej. mam dodatkową niedyspozycję zdrowotną - chorobę tkanki łącznej, brak kolagenu dwóch rodzajów, który może być częściowo lub w całości odpowiedzialny za brak zrostu. po operacji ujawniły się też dodatkowe komplikacje, o których nie chcę pisać.
mogę czekać jeszcze jakiś czas - nikt nie powie mi, ile (chociaż już jest trochę lepiej niż np. po operacji, bywają momenty, że nie boli, pod warunkiem, ze albo chodzę albo siedzę z podparciem całego ciała, szyi szczególnie, lub leżę z odpowiednio odgięta szyją), ale nie jestem w stanie podjąć normalnych aktywności, stąd moja decyzja o drugim zabiegu na szyjkę

pytanie wciąż to samo - czy ktoś z Was ma doświadczenie, słyszał o tej metodzie w kręgosłupie szyjnym?
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dystraktor w kręgach szyjnych - stabilizator 5 lata 4 miesiąc temu #5953

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Ja tylko kiedyś czytałem, ale już nie pamiętam dokładnie co to było - czy o dystraktorach w odc. szyjnym ogólnie, czy też były w możliwych zastosowaniach wymienione takie - w każdym razie było to w j.angielskim. Proponuję wpisać w Google "interspinous spacer cervical".
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: malkar
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.096 s.
Zasilane przez Forum Kunena