Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: interpretacja RM

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5252

• Karotka1983
  • Karotka1983 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Proszę o interpretacje wyniku RM odcinka szyjnego kręgosłupa. Objawy: bóle głowy, drętwienie rąk i mostka, zawroty głowy, czasem nudności, napięcia mięśni ramion i szyi,

-zniesienie lordozy szyjnej z kifotycznym ustawieniem trzonów C4-C6
- wysokość trzonów zachowana
- wyostrzenie krawędzi przednich oraz tylno- bocznych c6/C7
- na poziomie C4/C5 szerokopodstawna wypuklina lateralizująca w stronę prawą, modelująca worek oponowy oraz spłycająca rezerwę płynową po stronie prawej, bez cech ucisku korzeni nerwowych
- na poziomach C5/C6/C7 wypukliny tylne centralne, modelujące worek oponowy, bez cech konfliktu ze strukturami nerwowymi
- sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy, nie stwierdza się cech stenozy kanału kręgowego ani cech stenozy otworowej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5256

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
1) W opisie nic konkretnego nie ma, poza zmianami prawdopodobnie przeciążeniowymi (albo np. po zderzeniu samochodem), i zaburzeniem naturalnych krzywizn, co według mnie (nie jestem lekarzem) może powodować dolegliwości bólowe mięśni szyi, bóle głowy, ale przyczyn drętwienia rąk czy napięcia mięśni ramion nie bardzo wskazuje,

2) Badanie było jak się domyślam w pozycji leżącej, więc trzeba brać poprawkę na możliwość występowania czegoś takiego przy zgięciu/przeproście:

3) była już jakaś konsultacja z rehabilitantem / rehabilitacja / zalecenia rehabilitacyjne na co dzień ? albo maści przeciwbólowe na kark ?

4) ewentualnym poszerzeniem diagnostyki są zdjęcia czynnościowe RTG.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez użytkownik421.

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5257

• Karotka1983
  • Karotka1983 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
zmiany przeciążeniowe u mnie są możliwe - w wieku 18-20 lat ciężko ćwiczyłam na siłowni (z większymi ciężarkami, wyczerpujące treningi), potem musiałam zaprzestać ćwiczeń z dnia na dzień i po kilku latach zaczęły się moje problemy z kręgosłupem. mięśnie szyi/ramion napinają się mocno po stresie/przeciążeniu/wysiłku i wtedy zaczyna się drętwienie rąk (głównie dłoni) i czasem mostka. do tego zdarza się utrudnione oddychanie (czuję ucisk w wystającym kręgu na wysokości ramion przy głębokim oddechu).
Badanie RM było na leżąco.
W RTG szyi wyszło (RGT z lutego 2013, natomiast RM z wczoraj):
Trzon C7 przesłonięty przez tkanki miękkie.
Zniesiona fizjologiczna lordoza
Zwężony krążek m-k C4-C5
Szerokość pozostałych krążków zachowana
Nierówny zarys górnej blaszki graniczneh trzonu C6 (uraz?)

Odnośnie rehabilitacji - była kiedyś, efekty były krótkotrwale.
teraz chodzę na serie masaży i od czasu do czasu mam nastawianą szyję pomaga, ale po jakimś czasie dolegliwosci wracają, choć może w trochę mniejszym stopniu.

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5258

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ja w pozycji leżącej mam trochę większe zmiany w odcinku szyjnym, i po urazie odcinka lędźwiowego ze względu na zaburzenia sylwetki na tle bólowym mocno mi się dawały we znaki - jakkolwiek ciężko porównywać tak na prawdę 2 MRI zrobione w pozycji leżącej, MRI czynnościowe by było najlepsze, ale w Polsce chyba nadal takiego nie ma. Swego czasu zalecono mi maść Traumon na bóle stawów krzyżowo-biodrowych i odc. lędźwiowy - na to na co mi zalecono nie pomaga ona wcale, ale na bóle szyi kiedy mnie złapią pomaga mi bardzo, i dość szybko.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez użytkownik421.

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5260

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Witam,
Niestety w Polsce nie ma rezonansu z możliwością zrobienia skanów czynnościowych. Przedstawiciel firmy sprzedającej takie urządzenia wczoraj mi odpisał, że tego typu urządzenia są dostępne w Niemczech i na Słowacji. Tak więc można pewnie tylko zrobić RTG czynnościowe.Niestety ......
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

interpretacja RM 5 lata 7 miesiąc temu #5262

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
@Perszing36 - dzięki za informację :) To z Fonaru czy eSaote ? A czy odpisał może, gdzie dokładnie na Słowacji ?

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.107 s.
Zasilane przez Forum Kunena