Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa szyjnego

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4864

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
@uzytkownik421 Twój post dodał mi 100% pozytywnego nastawienia do rehabilitacji w kbk. Mam nadzieje, że mi też pomogą z tym niedowladem mojej nogi. Dawno nie byłam tam tylko na rehabilitacji, więc dobrze wiedzieć jak to teraz wygląda.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4865

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
@Aiga25 - mała uwaga: to było w 2010r. Niektóre rzeczy się zmieniły na plus (np. dłużej otwarte sale z przyrządami ogólnodostępnymi, również chyba w soboty, w niedziele chyba niestety nadal nie), niektóre na minus (ale to już moje subiektywne zdanie - w każdym razie są to sprawy które da się ominąć), inne są jak były. Niemniej - ja bym się nadal gdzie indziej na rehabilitację nie wybrał, bo z tego co zauważyłem, w wielu miejscach boją się osób po operacjach jak ognia, i np. zlecają kąpiel wirową na stopy + solux + laser + przekładanie patyczka za plecami, żeby tylko przypadkiem nie dać czegoś co ma coś wspólnego z kręgosłupem ;) Dodatkowo, źle się czuję w typowych ośrodkach rehabilitacyjnych typu "ZUS", gdzie przy obiedzie każdy jest chory, a wieczorem prawie wszyscy pacjenci (może poza jednym czy dwoma na turnus) odrzucają kule, laski, czy co tam mają, kupują 6 piw i wskakują na parkiet, a mnie napiernicza cały dzień jednakowo, albo wieczorem nawet bardziej po ćwiczeniach w dzień. Raz byłem, i mam zamiar więcej nie narażać nikogo na koszty wysyłania mnie w takie miejsca.

Zapomniałem jeszcze o jednym: w KBK dostawałem w czasie rehabilitacji codziennie zastrzyki wspomagające regenerację nerwów, co na rehabilitacji ZUSowej było by niemożliwe (raz jak na rehabilitacji ZUS mnie po ćwiczeniach w basenie tak łupało, że się nie dało wytrzymać, to poszedłem do dyżurki myśląc, że po prostu dostanę zastrzyk i po sprawie, a okazało się, że pielęgniarka musi wzywać lekarza, który jest w innym budynku, lekarz musi sprawdzić moją historię choroby i mnie zbadać, a dopiero potem pielęgniarka z namaszczeniem zabrała się za robienie zastrzyku - chyba byłem jedyną osobą przez cały turnus, której musieli zrobić jakikolwiek zastrzyk, sądząc po tym jakie wywołało to poruszenie i jak pielęgniarka posługiwała się strzykawką jakby czymś rzadko używanym).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 lata 9 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: aiga25

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4881

• Ania
  • Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 2
4 grudnia będę miała discektomię i prawdopodobnie wstawiony ruchomy implant M6.
Pozdrawiam wszystkich
Ania
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4883

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Użytkownik421, a te zastrzyki to każdy dostaje na rehabilitacji, co ma problemy z nerwami i czuciem?
Ja wczoraj skończyłam w szpitalu serię miligammy 10amp,, nivalinu też 10amp. i mój tylek ma serdecznie dość; ) jeden siniak. To jak dają 3 tyg, zastrzyki, nieźle musi być to męczące dla 4liter ;)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4886

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
@Aiga25 - heh nie każdemu. Ja je miałem brać przed przyjściem na rehabilitację, już wcześniej dostałem receptę, ale coś tam się przytrafiło że te leki wykupiłem ale nie chodziłem na zastrzyki. Tak że dostałem w czasie rehabilitacji. Pamiętam, że po 14-tym dniu pytałem czy by to już może nie wystarczyło ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Operacja kręgosłupa szyjnego 5 lata 9 miesiąc temu #4910

• robert1987
  • robert1987 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 11
Ania trzymamy wszyscy kciuki, żeby operacja powiodła się szybko i bezboleśnie ;) Nie bój się niczego będzie dobrze ;)

Pozdrawiam
2007 - uraz kręgosłupa, 2012 - Microdiscectomia L5-S1, C/Th/L-S rehabilitacja
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena