Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pytanie o Operację przepuklin w odc piersiowym

Pytanie o Operację przepuklin w odc piersiowym 4 miesiąc 2 tygodni temu #20116

• Ewa1990
  • Ewa1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie czy ktoś z was miał operacje usunięcia przepuklin w odcinku piersiowym? Chciałam zapytać o przebieg operacji i rekonwalescencji. Mam dwie przepukliny, szukam lekarza który się podejmie operacji. Ból od roku nie do zniesienia promieniujący do klatki piersiowej. Do tego ból w odcinku lędzwiowym po operacji wstawienia implantu DIAM promieniujący do lewej nogi. Do tego promieniowanie do lewej ręki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o Operację przepuklin w odc piersiowym 4 miesiąc 1 tydzień temu #20126

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 11
  • Otrzymane podziękowania: 55
Operacje w odcinku piersiowym są wykonywane gdy nie ma innego wyjscia. Ja nie znam nikogo osobiscie. Jeżeli masz zmiany na wysokości splotu, to jest prawdziwa rzadkość.Chociaż niektórzy twierdzą inaczej.
Co pisze na MRI, że ma być operacja?

Pytanie o Operację przepuklin w odc piersiowym 4 miesiąc 1 tydzień temu #20127

• Ewa1990
  • Ewa1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
W opisie są 2 przepukliny na odcinku Th7-Th8 orazTh8-Th9 z modelowaniem worka oponowego oraz rdzenia kręgowego. Ból jest coraz bardziej nie do wytrzymania. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, od roku żyję na mocnych lekach przeciwbólowych oraz ląduje na SOR na kroplowki regularnie. Szukam lekarza który podjąłby się operacji bo jak narazie usłyszałam tylko że jestem za młoda na tak duże ryzyko :(

Pytanie o Operację przepuklin w odc piersiowym 4 miesiąc 1 tydzień temu #20128

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135
Prawdopodobnie nadal niewielu lekarzy operuje odcinek piersiowy. Problemy w nim są najrzadsze - nie wiem ile w stosunku do szyjnego i lędźwiowego, ale pewnie nie więcej niż 1% albo i mniej. Do niedawna odcinek piersiowy operowany był głównie z dostępu przedniego co wiąże się z otwieraniem klatki piersiowej, wyłączaniem płuca, itd. W ostatnich latach pojawiły się informacje że w niektórych szpitalach w Polsce przeprowadza się operacje odcinka piersiowego z dostępu tylnego, w tym małoinwazyjnie - kilka razy tu na Forum były o tym wiadomości publikowane, ale jak to na bieżąco faktycznie wygląda - nie wiem. Może NFZ ma takie informacje gdzie się operuje obecnie odcinek piersiowy?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

• Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena