Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo.

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 2 tygodni temu #19176

• aromaja
  • aromaja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 0
czy ma sens branie lekow na zzsk jesli jeszcze nie masz diagnozy ? tj czy nie zaszkodza?
co do kregarza uwazaj, przy problemach z kregoslupem moga przyniesc wiecej szkody niz pozytku jak zle trafisz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 2 tygodni temu #19177

• aromaja
  • aromaja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Fajnie ze ci pomaga pozycja lezaca mnie tylko ew na brzuchu a i to na troche

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 2 tygodni temu #19182

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
Inaczej to ujmę, siedząc np przy biurku po 30 minutach nie jestem w stanie wytrzymać bólu , niemal rozrywa mi mięśnie i zgniata klatkę. Po takim dniu wieczorem tak paliło plecy, że okładałem się zimnymi ręcznikami , brałem Tramadol i próbowałem wytrzymac do rana , oczywiście też na brzuchu. To nie jest tak że się położe i ulga, poprawę w bólu czuję dopiero po paru godzinach leżenia, a i spięcie i tak całkiem nie mija tylko tak nie pali. Poprawa jest przeważnie rano i to mi niezbyt pasuje do zzsk, chociaż sztywność poranna jest.
Z kregarzami to już wiem...., A co do leków to pewno że szkodzą szczegolnie, że mam jakąś niewydolność wątroby i problem z żołądkiem , ale już mi wszystko jedno. Liczę ,że coś pomoże bo tak funkcjonować się już nie da.

Ostatnia edycja: przez grego.

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 2 tygodni temu #19183

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
Oprócz natury typowo kregoslupowej czy nawet tej psychologicznej do głowy przychodzi mi jeszcze jakaś przyczyna neurologiczna tak długotrwałego i bolesnego spięcia mięśni grzbietu. Nie brałaś tego pod uwagę? Ale to znowu musiał by być jakiś rozgarnięty neurolog, a takiego jeszcze nie spotkałem . Ja problemów z kręgosłupem nigdy nie miałem , zzsk nieco naciągane depresja tym bardziej. A tu nagle 4 miesięczne spięcie mięśni całego grzbietu nawet we śnie ?

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 1 tydzień temu #19190

• aromaja
  • aromaja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Jak tak opisujesz charakter twoich boli to mi to faktycznie jakos nie pasuje pod zzsk :/
moje bole sa nocne, wybudzajace ok 2-3-4 w nocy , nie moge po nich zasnac, boli mnie kregoslup na wysokosci klatki piersiowej i ledzwiowo krzyzowy, do posladkow, najczesciej lewa strona, wiec te nocne bole - pasuja niestety do zzsk. w dzien jak sie rozkrecam jest lepiej, bole sie uspokajaja,
u Ciebie dnie sa ciezkie wiec tu stawiam jednak na cos innego . Probowales z masazem u fizjoterapeuty ? tym rozluzniajacym miesnie?

Nieustający ból kręgosłupa piersiowgo. 1 rok 1 tydzień temu #19191

• aromaja
  • aromaja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
a co do spania na brzuchu to trzeba tez uwazac ---

Spanie na brzuchu
Najmniej zdrowym sposobem spania jest spanie na brzuchu, gdyż najbardziej obciąża kręgosłup. Kiedy śpisz na brzuchu, twoje narządy są uciskane, a płuca mają ograniczony dopływ powietrza. Śpiąc w takiej pozycji Twoja szyja jest nienaturalnie skręcona ku górze, co powoduje napięcie mięśniowe i późniejsze bóle, dlatego nie powinieneś spać w takiej pozycji szczególnie wtedy gdy cierpisz na problemy związane z odcinkiem szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa. Jeśli uważasz, że nie możesz spać w innej pozycji, staraj się zmniejszyć obciążenie pleców umieszczając poduszkę po jednej stronie miednicy, oszukasz w ten sposób swój kręgosłup, który będzie „myślał”, że śpisz na boku. Zdarza ci się, że budzisz się w nocy, serce ci bije jak oszalałe, jesteś spocony i skołowany? Z badań wynika, że osoby śpiące na brzuchu częściej mają sny erotyczne, sny o duszeniu, tonięciu czy spotkaniu z UFO. Powodem może być to, że śpiąc na brzuchu, dostarczamy organizmowi znacznie mniej tlenu, przez co prawidłowa praca mózgu zostaje zakłócona i powstają w nim właśnie takie obrazy.

Czas generowania strony: 0.055 s.
Zasilane przez Forum Kunena