Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: MRI jeszcze bez opisu

MRI jeszcze bez opisu 3 miesiąc 1 tydzień temu #18349

• orzecht
  • orzecht Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dobry wieczór,
Odebrałem opis rezonansu i faktycznie chyba tragedii nie ma :-) Zastanawia mnie ten odcinek szyjny i dokanałowa protruzja krążków m-kręgowych. Co Pan sądzi o opisie?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poprzednie odpowiedzi.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MRI jeszcze bez opisu 3 miesiąc 1 tydzień temu #18350

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Away
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Ja?
Piersiowy jest o wiele rzadziej uszkodzonym odcinkiem niż lędźwiowy i szyjny - nigdy nie czytałem na ile jakie zmiany w nim są symptomatyczne, w życiu widziałem może 4 osoby z problemami z odcinkiem piersiowym.
Szyjny wyraźnie napisali że widać jakieś zmiany ale nie da się ich ocenić z tego MRI odcinka piersiowego, i trzeba zrobić osobne szyjnego jeśli są tam dolegliwości.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

MRI jeszcze bez opisu 3 miesiąc 1 tydzień temu #18353

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Piersiowemu nic nie dolega moim zdaniem. Letka protuzja. Gdy masz większe zmiany napisane jest o ile zmniejszony jest kanał kręgowy. Opisane są też nerwy jeżeli są drażnione/ uciskane itd.
U Ciebie na zdjęciu 4 widać letkie, nawet nie dotykanie kanału kręgowego. U mnie to co powinno być okrągłe jak u Ciebie, u mnie wygląda jak pół księżyc i lekarze życzą mi powrotu do zdrowia. Tak więc bez obaw.
Mi to wygląda jakbyś za dużo siedział z pochyloną głową i przygarbiony. Np. Komputer czy telefon. To ćwiczenie jest dla mnie pomocne na drętwienie dłoni. Staram się spać również na niezawysokiej poduszka. Staraj się chodzić wyprostowany.

MRI jeszcze bez opisu 3 miesiąc 1 tydzień temu #18356

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Tak mi się jeszcze przypomniało nie pozwól się namówić na żadne nastawianie. Ja po takich zabiegach przez dwa tygodnie nie byłem w stanie funkcjonować. Co by znachor nie próbował to i tak strzelać będzie w najbardziej podatnym miejscu a nie koniecznie w wskazanym przez znachora/fizykoterapęte. Dzisiaj jest jakaś dziwna moda na te nastawianie i każdy niemal zaczyna od tego.
Ćwiczeń szczególnych na piersiowy niema.
A ćwiczenia zalecone przez terapete robię pod warunkiem, że nie powiększają bólu. Bo mówienie, że teraz może pobolewać a potem przestanie zawsze kończyło się mocnym bólem. Dlatego czuje dyskomfort lub ból dane ćwiczenie odpuszczam.
Za tą wiadomość podziękował: orzecht

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena