Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pomoc w interpretacji zdjęcia TK

Pomoc w interpretacji zdjęcia TK 8 miesiąc 3 tygodni temu #16383

• miki
  • miki Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, mam 42 lata proszę o pomoc w interpretacji zdjęcia.

Od kilku lat zmagam się z bolem pleców (około 7) trzy lata temu wybrałem się do lekarza po tym zostałem skierowany na masarze ,po dwóch masarzach zaczęły mi dodatkowo drętwieć ręce i zostałem skierowany na EMG. Okazało się, że muszę mieć odbarczony nerw w łokciu… po zabiegu okazało się, że mam zespół sudecka (potwierdzony scyntygrafia).
Po tym do bólu pleców doszedł ból ręki… następnie zrobiono mi TK kręgosłupa lędźwiowego po ostrym bólu.plecow i nogi
(

opis-CT kręgosłupa lędźwiowego
Normal tylną okładzinę płyty na L3-L4.
Umiarkowana globalna tylna przepuklina dysku na L4-L5 z towarzyszącym paramediaan lewa przepuklina dysku, efekt kompresji na durazak i pochodzenie korzenia L5 lewo.
Umiarkowanym tempie tylnej discusbulging w L5-S1 słaby efekt ściskania na durazak, wybrzuszenia dysku również intraforaminaal lewo i wywiera efekt świetlny docisku wychodzącej głównego L5 na lewo.
Lekkie spondyloarthrosis na 3 niższe zeskanowane poziomy lędźwi.
Lekki artroza.), następnie wykonano mi TK odcinka szyjnego (opis-RESEARCH:
CT kręgosłupa szyjnego
Ocena rezerwy dla regionu niskiego odcinka szyjnego w świetle obecnych artefaktów.
Uszkodzone kręgi.
- Wyrównane wyrównanie kręgów.
-Limited ogniskowej wypukłości dysku paramediaan lewo na poziomie C2-C3 i mediana na poziomie C3-C4. Brak konfliktu dyskursywnego.
-Brakowe zwężenie lub zwężenie kanału kręgowego.
-Lekki stan artrozy obustronnie na poziomie C5-C6 i pozostawiony w C6-C7.) i na końcu TK odcinka piersiowego (opis-CT Brak podejrzanych mas, adenopatii lub uciśnięć płucnych.
PS:
Niektóre wady zwyrodnieniowe w jamie .
Ponadto, nie ma wyraźnie podejrzeń o uszkodzenie kości.).

Trzy miesiące temu miałem TERMOLAZJIE w odcinku piersiowym (podczas zabiegu stwierdzono, że mam stanoze nerwu…), ale wtedy już stwierdził lekarz że muszę powtórzyć na druga stronę jednak ciężko mi się zdecydować, bo minęły dwa miesiące i ból zaczął się od nowa .a mrowienie w nogach i rekach w ogóle nie ustąpiło w załączniku przesyłam kilka zdjęć jedno z CT i kilka z TK czy mógłby ktoś pomóc i spojrzeć czy faktycznie wszystko jest ok jak twierdzi lekarz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena