Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyskopatia piersiowa na kilku poziomach

Dyskopatia piersiowa na kilku poziomach 2 tygodni 3 dni temu #15723

• Mat
  • Mat Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam Serdecznie wszystkich użytkowników.
Mam 44 lata i do 3 miesięcy zacząłem mieć problemy z kręgosłupem piersiowym, mam też uszkodzenia w odcinku lędźwiowym ale o tym w innym wątku.
Objawy to ból między łopatkami, problemy z oddychaniem bóle barków przy większym nasileniu czasami zbiera mnie na wymioty. Jak zginam.nadgarstek to czuję jakby kopał mnie prąd ale nie wiem czy to od kręgosłupa. W nocy drętwienie palców małego i serdecznego w obu rękach.Mam też objawy szyjne ale w opisie rezenansu szyjnego była tylko adnotacja:
Spłycenie fizjologicznej lorody szyjnej kręgosłupa.
Łagodne uwypuklenie tylnych zarysów krążków międzykręgowych szyjnego odcinka kręgosłupa.

Opis rezonansu odcinka piersiowego:

Delikatne, pośrodkowe uwypuklenie tylnego zarysu krążka międzykręgowego Th3/Th4 z
uciskiem na worek oponowy i nieznaczną lateralizacją na stronę lewą. W przedniej części
trzonu kręgowego Th4 widoczne jest ognisko zmienionego sygnału o cechach naczyniaka.
Na poziomie Th6/Th7 widoczna jest przyśrodkowo-prawoboczna protruzja krążka
międzykręgowego, powodująca ucisk na worek oponowy i na przednią powierzchnię rdzenia
piersiowego po stronie prawej wpuklająca się dokanałowo na głębokość 4.5 mm.
Na poziomie Th7/Th8 widoczna jest drobna, przyśrodkowo-prawoboczna protruzja krążka
międzykręgowego, z delikatnym uciskiem na worek oponowy.
Na poziomie Th8/Th9 widoczna jest przyśrodkowo-prawoboczna protruzja krążka
międzykręgowego, powodująca ucisk na worek oponowy i na przednią powierzchnię rdzenia
piersiowego po stronie prawej, wpuklająca się dokanałowo na głębokość 3.5 mm.
Krążki m/k Th6/Th7 oraz Th8/Th9 wykazują cechy umiarkowanej degeneracyjnej
dehydratacji.
Płaski guzek Schmorla (1,1 x 0,4 cm) w dolnej powierzchni nośnej trzonu kręgowego Th7.

Dołączam zdjęcia dysków nie wiem które są istone dlatego jest ich więcej. Przepraszam za nieznajomość tematu.

Bardzo proszę o pomoc w sposobie postępowania. Czy da się to jeszcze rehabilitować czy trzeba kroić. Jeżeli tak to gdzie najlepiej się udać. Neurochirurg który to oglądał skupił się na odcinku lędźwiowym , a tu stwierdził - że są jakieś przepukliniki i tyle.
Dziękuję
Pozdrawiam
Mat
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 20 godzin temu przez Mat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia piersiowa na kilku poziomach 1 tydzień 20 godzin temu #15820

• kitkat
  • kitkat Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że zwykle wszyscy lekarze unikają krojenia w odc. piersiowym. Jeżeli nie próbowałeś jeszcze rehabilitacji to myślę, że warto spróbować i się do niej naprawdę przyłożyć, bo być możę złagodzi objawy. Najlepsza byłaby indywidualna praca z dobrym, doświadczonym rehabilitantem/fizjoterapeutą (sama takiego obecnie szukam). Niestety wiadomo to wszystko wymaga zazwyczaj czasu i pieniędzy i nie zawsze jest możliwe do wykonania. Ale tak samo życie z wiecznym bólem jest nie do zniesienia. Dla bezpieczeństwa skonsultowałabym się też jeszcze z innym lekarzem, ale jak ich znam to niewiele pomoże oprócz wypisywania kolejnych NLPZ i skierowania do poradni rehabilitacyjnej.... (byłam chyba u 6ciu lekarzy różnych specjalności i nikt nic nie pomógł). Czasami mam wrażenie, że osoby z dyskopatią w odc. piersiowym są zupełnie pozostawione same sobie :/
Dwupoziomowa dyskopatia odc. Th + dyskopatia odc. lędźwiowego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.117 s.
Zasilane przez Forum Kunena