Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przepukliny kręgosłupa piersiowego

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 7 miesiąc 3 tygodni temu #15206

• tomo93
  • tomo93 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Witam

Od pół roku(po graniu w siatkówkę) odczuwałem ból po prawej stronie pleców za łopatką, a także w klatce piersiowej o niezbyt dużym natężeniu. Miałem RTG kręgosłupa 3 odcinków(szyjny - spłycona lordoza, piersiowy - hiperkifoza, skolioza prawostronna, lędźwiowy - hiperlodroza, skolioza lewostronna). Dostałem skierowanie na rehabilitację, ale nie przynosiła ona żadnych efektów.
Po zastrzykach w punkty spustowe sytuacja po prawej stronie poprawiła się - ból się zmniejszył, ale nie spodziewanie pojawił się podobny po stronie lewej i mrowienie, a także uczucie przemęczenia lewej nogi.

MRI kręgosłupa piersiowego w załączniku.

Pojawia się u mnie również mrowienie z nerwów łokciowych, ale podobno to oddzielny temat - przeskakiwanie nerwu.

Obecnie poza tym nie doświadczam zbyt dużego bólu, raczej nazwałbym to dyskomfortem.

Czytałem forum, ale ostatecznie nie udało mi się wychwycić do jakiego dobrego ortopedy/neurochirurga się udać, żeby zasięgnąć jego opinii na ten temat. Możecie coś doradzić? Ktoś tutaj miał operację kręgosłupa piersiowego? Może coś dodać od siebie?

Dzięki za odpowiedzi
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 7 miesiąc 3 tygodni temu #15211

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Witaj
Dużo masz zmian :(
Piersiowy to najrzadziej operowany odcinek, przynajmniej w Polsce, poza skoliozami ale tam się dysków zazwyczaj nie rusza - nazwiska kilku lekarzy i namiary chyba pacjenci podawali tutaj: forum.drkregoslup.pl/forum/Odcinek-piers...ego-odcinka?start=48
Jeśli napiszesz np. w tamtym wątku odpowiedź to osoby które uczestniczyły w tamtej dyskusji powinny dostać powiadomienia na email o odpowiedzi, i może coś doradzą.
Większość z nas raczej o piersiowym wie tyle że 95% lekarzy woli trzymać się od niego z daleka - przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu, nie wiem czy coś się zmieniło. Najczęściej sypie się lędźwiowy i szyjny i te odcinki są najczęściej operowane, lekarze mają w nich największe doświadczenie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 7 miesiąc 3 tygodni temu #15212

• tomo93
  • tomo93 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Znalazłem doktora Andrychowskiego, który takie operacje wykonuje i do niego się udam :-)

Dzięki za odpowiedź
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 4 miesiąc 3 tygodni temu #15447

• monika1308
  • monika1308 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam,mnie na odcinku piersiowym operował dr Kwiek ,niby była poprawa ale na bardzo krótki okres czasu A w tej chwili wszystko wróciło ze zdwojoną sila

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 4 miesiąc 3 tygodni temu #15469

• rafsem
  • rafsem Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
I jak z Tobą? Miałeś operację?

Przepukliny kręgosłupa piersiowego 4 miesiąc 3 tygodni temu #15470

• tomo93
  • tomo93 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Okazało się, że wyniki są gorsze niż moje objawy i rehabilitacja + regularny ruch, wiedza co robić jak pojawia się ból na razie wystarcza. Więcej problemów mam jako pozostałość dużego stresu po otrzymaniu wyników niż od samego kręgosłupa.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.096 s.
Zasilane przez Forum Kunena