Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: dolegliwości w odcinku piersiowym

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 10 miesiąc temu #2716

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 30
aaaaale dopiero zajarzyłem że ja nie mam na wysokości th12 ucisku czyli problem z zwieraczami odpada a na wysokości th10-th11 za co odpowiada unerwienie ? dostaje często mdłości ,czy to może być od piersiowego czy to szyjny się odzywa gdzie mam wypuklinę dysku c5-c6 ?
Ostatnio zmieniany: 6 lata 10 miesiąc temu przez wojtid.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 10 miesiąc temu #2717

• morphi2
  • morphi2 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 18
Problem ze zwieraczami tak zupełnie nie odpada, gdyż:

"W rdzeniu kręgowym natomiast znajdują się ośrodki współczulne (na wysokości Th10-Th12) oraz przywspółczulne (na wysokości S2-S4)".

pl.wikipedia.org/wiki/Mikcja

oraz:

"Nadaktywność (nadreaktywność) wypieracza i zwieracza
Z taką sytuacją mamy do czynienia w chorobach demielinizacyjnych, uszkodzeniach rdzenia powyżej ośrodka mikcji (S2-S4). Patologii tej zazwyczaj towarzyszy brak korelacji pomiędzy skurczem zwieracza i wypieracza, co określamy terminem dyssynergii wypieraczowo- zwieraczowej".

www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2204

W kwestii częstych mdłości: raczej nie łączyłabym tego z kręgosłupem szyjnym, natomiast bardziej z kręgosłupem piersiowym - pośrednio (przepuklina rozworu przełykowego przepony - jedna z ewentualności). Warto byłoby skonsultować się w tej sprawie z gastrologiem - przydałaby się gastroskopia z testem na HP Wojtek - moim skromnym, prywatnym zdaniem.

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 10 miesiąc temu #2718

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 30
każde zdanie się liczy i trzeba wysłuchać z uwagą , hmm gastrolog powiadasz ale to by cały czas się utrzymywały takie dolegliwości a u mnie się pojawiają jak przeciążę kręgosłup czyli nie tak się powyginam tak jak np dzisiaj musiałem cośka ponaprawiać u rodziców w pozycji bardzo wygiętej na kolanach i po jakieś dłuższej chwili zaczęło mnie mdlić
odnośnie zwieraczy to masz racje łapie się w ten przedział i trzeba się pilnować ;) ,ale czy tylko zwieracze czy też za moją hydraulikę jak na razie działa bez zastrzeżeń
Ostatnio zmieniany: 6 lata 10 miesiąc temu przez wojtid.

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 9 miesiąc temu #2719

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Ja natomiast od tygodnia czuje ucisk w mostku :S Czy to juz czas zeby panikowac na temat kregoslupa piersiowego :whistle:

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 9 miesiąc temu #2720

• morphi2
  • morphi2 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 18
Czy czas panikować...? Czas powiedzieć o nowym objawie neurochirurgowi, do którego wybierasz się już w sobotę, nieprawdaż?

Odp: dolegliwości w odcinku piersiowym 6 lata 9 miesiąc temu #2721

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Tydzień temu miałem wizytę z której dowiedziałem się, że lędźwiowy i szyjny do rehabilitacji - narazie nie ma dramatu. A szczerze mówiąc to jak sobie przypomnę to od niedzieli wieczór czuję ten ucisk, więc skłamałem. Nie jest to cały tydzień.
Czas generowania strony: 0.087 s.
Zasilane przez Forum Kunena