Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa - gdzie

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18850

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Masakra , ale czy nie powinno być jakiś priorytetów ? Taka jak u mnie ekstruzja w szyjnym gdzie jest bardzo wąsko gdzie już jest lekki ucisk na rdzeń, gdzie jest tyle objawów neurologicznych chyba powinna być inaczej traktowana. Co innego dostać niedowładu nogi , a co innego serca czy płuc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18851

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 93
Powiem nieładnie a co kogo to interesuje zostałeś poinformowany o kolejce myślę że takich jak ty jest sporo w tej kolejce.
O kolejności decyduje ordynator chyba że zostaniesz przywieziony na SOR zagrożeniem życia.
Niestety takie mamy realia operują tam tętniaki, guzy mózgu, to są zabiegi które zagrażają życiu.
Oczywiście ucisk w kręgosłupie to też zagrożenie ale widocznie dr Łątka stwierdził że możesz czekać .

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18852

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
A czy wiecie może skąd takie kosmiczne kolejki? Za małe kontrakty z NFZ czy brak lekarzy?
Jakoś w zeszłym roku VitalMedic starał się o kontrakt z NFZ, była petycja do podpisania - myślałem że dostaną a teraz patrzę że chyba nie mają. Przy takich kolejkach nie dawać kolejnym placówkom w rejonie kontraktów albo nie zwiększać limitów (w zależności co lepsze organizacyjnie i gdzie są możliwości "przerobowe") to dramat. Według mnie to dla wielu pacjentów operacyjnych kręgosłupowych (tych którzy nie mają innych ciężkich schorzeń wymagających bycia pod opieką innych specjalistów przy operacji) operacja w małym ośrodku przez dobrych specjalistów mogłaby być realnie lepsza niż w dużym szpitalu, ze względu na większy spokój i mniejsze szanse na złapanie infekcji od innych.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18854

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 93
Te kolejki już były w Opolu 5 lat temu, dobry ośrodek to pacjenci walą z całego kraju,
Ogólnie są limity i kolejki się wydłużają, mam przykład moja koleżanka z pracy czekała na zabieg wymiany biodra 3 lata w znanej klinice i tak uważam że załatwiła to bardzo szybko.
Teść kolegi który pracuje w Niemczech w tej samej klinice czekał na zabieg 2 tygodnie dlatego że niemiecki fundusz płaci za zabieg bez zwłoki.
Co do kontraktów na NFZ w prywatnym szpitalu to temat dyskusyjny bo nie będą zadowoleni pacjenci prywatni i nie zawsze zadowoleni pacjenci na NFZ bo sam zabieg może być bezpłatny ale wiele procedur
dodatkowych już nie np wizyty u lekarza
Następna sprawa to w tym szpitalu leczą lekarze którzy pracują w państwowych placówkach co rodzi konflikt interesów.
Z oficjalnych słów właściciela wynika że są obecnie zadłużeni nie wiem jak to wpływa na ich działalność ,może dlatego mają trudności z uzyskaniem kontraktu.
Mimo że otrzymali by kontrakt na NFZ kolejki by nie zmalał ,

Ostatnia edycja: przez gucio1960. Powód: błąd

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18856

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Ja nas podziwiam (w tym i siebie) że mimo takiego sposobu leczenia kręgosłupów z takimi terminami i takimi kosztami w ogóle żyjemy - przy takich terminach to przy ciężkim bólu i niemożliwości funkcjonowania bliżej do eutanazji niż do leczenia. Obawiam się że jakby była w Polsce legalna to nie jedna osoba z kolejki by się zdecydowała. To jest horror.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18859

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 29

użytkownik421 napisał: Ja nas podziwiam (w tym i siebie) że mimo takiego sposobu leczenia kręgosłupów z takimi terminami i takimi kosztami w ogóle żyjemy - przy takich terminach to przy ciężkim bólu i niemożliwości funkcjonowania bliżej do eutanazji niż do leczenia. Obawiam się że jakby była w Polsce legalna to nie jedna osoba z kolejki by się zdecydowała. To jest horror.

Powinnością Polaka jest cierpieć:) Dziadek cierpiał za okupacji niemieckiej, ojciec za komuny, to i my musimy cierpieć. A tak na serio to ludzie z takich kolejek pewnie się zapożyczają, bo perspektywa silnego bólu przez 2 lata to gotowy przepis na samobójstwo. Mi pierwszy lekarz powiedział, że na NFZ trzeba czekać 1,5 roku, więc zacząłem pytać najbliższą rodzinę (brat, siostra i rodzice) ile mogliby się dołożyć i większość potrzebnej sumy bym miał. Tylko fartem udało mi się uniknąć tego wydatku, ale i tak bardzo dużo wydałem na wizyty u lekarza, badania i rehabilitacje. Jak ból się u mnie rozchulał to miałem taką sytuację, że zasłabłem w sklepie z bólu i braku snu. Pomogli mi wtedy ludzie, którzy tam byli i pytali oni, czy zadzwonić po karetkę. Powiedziałem, że nie, ale później pomyślałem, że może źle zrobiłem bo jakby mnie zabrali karetką to zrobiliby mi z miejsca operację (teraz wiem, że na pewno by mi nie zrobili, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem. Ogólnie jeśli ktoś nie ma pieniędzy lub ludzi, którzy mu pomogą, to może co najwyżej powoli zdychać w takiej kolejce
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Czas generowania strony: 0.096 s.
Zasilane przez Forum Kunena