Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa - gdzie

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 6 dni temu #18933

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072

gucio1960 napisał: Dotyczy to szczególnie zabiegów ortopedycznych ludzie latami czekają na wymianę biodra myślę że dłużej niż na zabieg na kręgosłupie.

Podobno z biodrami się znacznie poprawiło bo MZ zadziałało, podobnie jak z zaćmą i badaniami MRI. www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmo...ie-zarab,nId,3269091
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 6 dni temu #18934

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
A wracając do tematu jeśli chodzi o placówki, które oferują ruchome dyski, bo takowym się interesuje przynajmniej jeśli chodzi o konsultację . Mamy na pewno Opole, prywatnie Kluczbork. Na szybko z internetu widzialem Poznań SW Wojciecha, zdaje się mają konsultanta we Wrocławiu . Gdzie tu się jeszcze rozglądać ? Te Piekary? W sumie nie ma znaczenia czy państwowe czy prywatne. Dobrzy było by odwiedzić z dwóch trzech i usłyszeć ich opinie.

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 6 dni temu #18935

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
To się niestety zmienia dynamicznie - zależy to między innymi od tego czy w danym szpitalu pracuje lekarz robiący takie operacje, i czy jest na to kontrakt, a lekarze zmieniają miejsca pracy więc nie ma żadnych trwałych informacji gdzie co się robi i w jakich terminach :( Szpitale gdzie w ogóle wiemy że operują kręgosłupy w ramach NFZ na podstawie wiedzy z Forum od pacjentów wpisywałem tu - forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...2upa-pl?limitstart=0 , ale poza ośrodkami uniwersyteckimi może się wszystko w kilka lat zmienić. Biednie jest z informacjami, aktualne chyba jedynie od pacjentów, a jeśli ktoś np. na forum pisał 7 lat temu że miał w danym szpitalu dany rodzaj operacji to wcale nie jest pewne że nadal się tam to wykonuje. Nie wiem w sumie po czym najlepiej szukać - teoretycznie najpewniejsze byłoby po nazwisku lekarza, ale praktycznie jeśli zmienił pracę na szpital bez kontraktu na dany rodzaj leczenia albo placówkę prywatną nie robiącą danego rodzaju leczenia (wymaga to odpowiedniego wyposażenia, personelu itd.) to też na nic.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: grego

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 6 dni temu #18936

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Faktycznie dość ciężki temat widzę, ale i tak się sporo dowiedziałem dzięki wam ;)

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 5 dni temu #18937

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Ano.. My też się dowiadujemy od siebie na wzajem - np. jakbyś mnie jeszcze kilka dni temu zapytał o lekarzy na Śląsku to bym Ci podał nazwiska z Piekar, tymczasem teraz już wiem że w ostatnich latach ci których znam zmienili już przynajmniej 2 razy miejsce pracy. Najwięcej chyba o tym co aktualnie się dzieje można się dowiedzieć od tych pacjentów którzy stosunkowo niedawno mieli dany typ leczenia, albo samemu dzwoniąc do szpitali czy tych prywatnych klinik i się dowiadując co aktualnie oferują. Chociaż to pewnie też nie jest proste bo nieraz przez telefon się czegoś dowiedzieć graniczy z cudem.

Operacja kręgosłupa - gdzie 1 tydzień 21 godzin temu #19011

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

lukas8504 napisał:

użytkownik421 napisał: Napisałem do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem o co im chodzi z tymi terminami i dlaczego ludzie tak cierpią - innym zainteresowanym również polecam to zrobić.angry:

Dziękujemy za przesłanie opinii. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Średni czas oczekiwania na odpowiedź:2 lata :)

Chyba trochę miałeś racji - póki co brak odpowiedzi. Ale skoro zapytałem dlaczego pacjenci z ciężkimi dolegliwościami muszą czekać w wielomiesięcznych czy wieloletnich kolejkach na leczenie pilne, to może muszą to najpierw sprawdzić zanim odpowiedzą? Przynajmniej taką mam pozytywną nadzieję. Skoro poprawili czas na endoprotezy bioder, zaćmę, MRI, to pewnie mieli od pacjentów liczne sygnały że czasy oczekiwania są dramatyczne, wątpię żeby to ktoś odgórnie kontrolował zapobiegawczo.

Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena