Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa - gdzie

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18912

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 0
No to mi już mózg siada po tym wszystkim . Dodatkowo dopiero dowiaduje się czym tak naprawdę jest operacja - usztywnienie . Niestety neurochirurg w ogóle mnie o tym nie poinformował ani też o możliwości założenie ruchomego . Odebrałem opis rezonansu :

"Szerokopodstawna przepuklina c6c7 z centralną ekstruzją , ucisk na nerw , modelacja worka i zwężenie kanału do 11mm. C5c6 delikatna przepuklina bez ucisków . "

Jakie widzicie tu opcje ? Jestem dość młody , w miarę aktywny, praca biurowa ale też sporo jeżdżę autem . Jak mówiłem czekam w kolejce w Opolu na niewiadomo jaki zabieg termin 2 lata... Gdzie warto się udać jeśli myślałbym o ruchomym implancie ? Jeśli warto to finansowo stać mnie na prywatny zabieg .Tylko z tego co czytałem one też nie takie super ....
Czy sztywny implant mocno ogranicza ruchomość w odcinku szyjnym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18919

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Jeśli jesteś młody to najlepsze rozwiązanie ruchomy dysk , zakładają je w tej chwili osobą starszym ,kolega pół roku temu miał operacje w Opolu lat 60 dwa dyski ruchome powrót do pracy po 3 miesiącach.
Jeśli interesuje cie cena takiej operacji to sam zabieg jak wiesz 15 tys,+ koszt implantu od 6 tys w górę jeden poziom, do tego płatna rehabilitacja do 2 tys tydzień.
O ile wiem czas oczekiwania na zabieg to max miesiąc.
Sztywny implant to problem z poziomem wyżej który przejmuje obciążenia i szybciej ulega zniszczeniu.
Usztywnienia na jednym poziomie możesz nie odczuć stosują hybrydę sztywny + ruchomy.
Jeśli chodzi o prywatne szpitale to taki trend budują je na potęgę zaczyna się od przychodni a później rozbudowują i tworzą szpitale tak jest w moim mieście i chyba w całym kraju.
Dotyczy to szczególnie zabiegów ortopedycznych ludzie latami czekają na wymianę biodra myślę że dłużej niż na zabieg na kręgosłupie.
Za tą wiadomość podziękował: grego

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18920

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za info tu się przynajmniej czegoś dowiem ;). Będę musiał iść jeszcze raz do dr. Łatki co mi właściwie tam planuje . Mówisz , że kolega miał operację w Opolu ? W USK czy jakieś prywatnej klinice , w ogóle jest tam taka czy mowa o Kluczborku ? A czy NFZ refunduje ruchome implanty , czy to już tylko wchodzi w grę prywatny zabieg ?

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18921

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Tak kolega miał zabieg w WCM Opole dwa ruchome dyski ,czekał 2 lata .
NFZ refunduje sztuczne dyski w szyjnym kilka szpitali w Polsce robi takie zabiegi montują nawęd sławny dysk M6C.
Jeśli miałby być zabieg prywatnie u dr Łatki to na pewno Kluczbork .
Za tą wiadomość podziękował: grego

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18928

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: Napisałem do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem o co im chodzi z tymi terminami i dlaczego ludzie tak cierpią - innym zainteresowanym również polecam to zrobić.angry:

Dziękujemy za przesłanie opinii. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Średni czas oczekiwania na odpowiedź:2 lata :)
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Operacja kręgosłupa - gdzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #18930

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095

lukas8504 napisał:

użytkownik421 napisał: Napisałem do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem o co im chodzi z tymi terminami i dlaczego ludzie tak cierpią - innym zainteresowanym również polecam to zrobić.angry:

Dziękujemy za przesłanie opinii. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Średni czas oczekiwania na odpowiedź:2 lata :)

:side:
Może nie będzie tak źle. Ja co spotkam jakiegoś polityka to pytam za co się tak znęcają nad pacjentami i czy mają zamiar przestać, to przeważnie mówią że oni się na opiece zdrowotnej nie znają. Wygląda jakby nikt tym w ogóle wszystkim nie kierował od lat, chyba jak sami pacjenci się nie upomną to nic się nie zmieni.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena