Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa - gdzie

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18903

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Tyle że tam jest chyba cała nowa kadra - żadnych starych nazwisk nie widzę lekarzy których stamtąd znałem, i jest chyba inny podział oddziałów - kręgosłupy są osobno, więc może na kontrakty i kolejki też się to przekłada, że pacjenci nie czekają razem w kolejce na jeden oddział tylko na coś 9 oddziałów ortopedycznych o różnych profilach? Ale czy ruchome dysku montują nie jest napisane.

Każdy oddział od czego innego - www.urazowka.piekary.pl/p,64,oddzialy
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18904

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

gucio1960 napisał: Wykonują na tym oddziale 1500 zabiegów rocznie to około 120 miesięcznie i w kolejce mają 11 osób to chyba żart. ;)

Ale to kolejka pilna jest tylko, stabilna jest osobno.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18905

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Mieli piękną stronę ze zdjęciami wszystkie zabiegi włącznie z sztucznymi dyskami ale teraz ta strona się nie wyświetla.
Przez pewien czas obecny ordynator pracował Vital Medic ale teraz już chyba nie.

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18907

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
No widać że coś tam się pozmieniało. Część lekarzy przeszła do SportClinic w Żorach, część do VitalMedic, ja wcześniej znałem trzech - teraz nie znam ani jednego. Jakieś grubsze zmiany tam musiały zajść.

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18908

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Jeśli lekarze odeszli do prywatnych szpitali to coś złego dzieje się w szpitalach państwowych.
Moim zdaniem to coraz mniejsze kontrakty i dłuższe kolejki .reszta pacjentów niema wyboru i musi leczyć się prywatnie.
Dlatego powstają prywatne placówki ,lekarze leczący w Sport Klinice odeszli i założyli własną w Nieborowicach.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Operacja kręgosłupa - gdzie 5 miesiąc 6 dni temu #18909

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Wow, to sporo tych odpłatnych "klinik" już jest. Ciekawe czy tylko w leczeniu kręgosłupów jest tak sprywatyzowana i zaorana opieka zdrowotna czy przy innych równie poważnych i pilnych schorzeniach i urazach również ludzie czekają miesiącami czy latami nie mogąc przy tym funkcjonować.
Napisałem do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem o co im chodzi z tymi terminami i dlaczego ludzie tak cierpią - innym zainteresowanym również polecam to zrobić. Dane kontaktowe: www.gov.pl/web/zdrowie/dane-kontaktowe . Myślę że jak Greta Thunberg może robić hałas na cały świat o klimat, to my możemy chociaż zapytać Ministerstwo Zdrowia czy NFZ dlaczego pacjenci kręgosłupowi są w tak dramatycznej sytuacji w Polsce. Myślę również że jak najbardziej każdy z nas powinien pytać, ponieważ zatrważająco często pojawiają się głosy np. fizjoterapeutów że operacje są niepotrzebne, nie pomagają, czy że jest ich zbyt wiele - a jak wiele ich jest skoro w ciężkich przypadkach trzeba czekać 2 lata, to widać :angry:

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.076 s.
Zasilane przez Forum Kunena