Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja kręgosłupa - gdzie

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18862

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Spotkałem ja jakieś 2 tygodnie po zabiegu dolegliwości z rąk ustąpiły, jedynie ból i sztywność w szyi ale i tak mówiła że o niebo lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18863

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz

użytkownik421 napisał: A czy wiecie może skąd takie kosmiczne kolejki? Za małe kontrakty z NFZ czy brak lekarzy?
Jakoś w zeszłym roku VitalMedic starał się o kontrakt z NFZ, była petycja do podpisania - myślałem że dostaną a teraz patrzę że chyba nie mają. Przy takich kolejkach nie dawać kolejnym placówkom w rejonie kontraktów albo nie zwiększać limitów (w zależności co lepsze organizacyjnie i gdzie są możliwości "przerobowe") to dramat. Według mnie to dla wielu pacjentów operacyjnych kręgosłupowych (tych którzy nie mają innych ciężkich schorzeń wymagających bycia pod opieką innych specjalistów przy operacji) operacja w małym ośrodku przez dobrych specjalistów mogłaby być realnie lepsza niż w dużym szpitalu, ze względu na większy spokój i mniejsze szanse na złapanie infekcji od innych.

Dopytam co z kontraktem z vital medic bo też brałem pod uwage ta opcje w razie w. tylko czekałem na jego podpisanie.
Puki co u mnie rewelacyjnie. więc mogę sobie dalej czekac.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18864

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Kolezanka dodała że samotnie wychowuje dzieci.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18867

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
@gucio1960 - a dlaczego mówisz że kolejki by się nie skróciły gdyby dodatkowo osobna placówka robiła operacje tylko kręgosłupa? Czy jakby się czekało w kolejce tylko z pacjentami kręgosłupowymi a nie ze wszystkimi neurochirurgicznymi to nie byłoby krócej? No i druga sprawa że dodatkowy kontrakt dla dodatkowej placówki czyli ogólne zwiększenie ilości operacji też chyba skróciłoby kolejki? Tego o niezadowoleniu pacjentów prywatnych z operacji NFZ to nie rozumiem, tutaj wiele placówek tak ma w różnych specjalnościach od lat - różnica jedynie taka że albo czekasz na coś rok albo miesiąc.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 1 dzień temu #18868

• grego
  • grego Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
No cóż, ja na samym początku otrzymałem informacje dwa lata kolejki albo 15tys w prywatnej klinice. Tylko do prywatnych klinik mam jakąś niepewność w razie ewentualnych komplikacji czy dodatkowych badań lub ich braku.

Operacja kręgosłupa - gdzie 2 tygodni 21 godzin temu #18877

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 93

użytkownik421 napisał: @gucio1960 - a dlaczego mówisz że kolejki by się nie skróciły gdyby dodatkowo osobna placówka robiła operacje tylko kręgosłupa? Czy jakby się czekało w kolejce tylko z pacjentami kręgosłupowymi a nie ze wszystkimi neurochirurgicznymi to nie byłoby krócej? No i druga sprawa że dodatkowy kontrakt dla dodatkowej placówki czyli ogólne zwiększenie ilości operacji też chyba skróciłoby kolejki? Tego o niezadowoleniu pacjentów prywatnych z operacji NFZ to nie rozumiem, tutaj wiele placówek tak ma w różnych specjalnościach od lat - różnica jedynie taka że albo czekasz na coś rok albo miesiąc.

Niestety szpital wykonuje wszystkie zabiegi a pomału jest wieloprofilowy,dostanie kontrakt i tak trzeba będzie odstać 2 lata.
Przetestowałem to osobiście w prywatnym szpitalu który miał kontrakt NFZ .był podobny okres kolejki jak w Opolu.
W prywatnym szpitalu NFZ opłacał tylko zabieg reszta była płatna ,wizyty lekarskie 300 zł jedna wizyta ,pobyt 400 zł doba ,ściąganie szwów 200 zł opatrunki nie mówię o płatnym parkingu .
Dlatego nie powinno się łączyć leczenia prywatnego i na NFZ.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena