Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15625

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 7
Znam wiele opinii lekarskich i nielekarskich które stwierdzają , że endoskop sie sprawdza w niewielu przypadkach, przy prostych przepuklinach i nie zawsze się da to stwierdzic z rezonansu, dopiero na stole się okazuje że z endoskopu nie ma odpowiedniego dostępu i nie da się wszystkiego poczyścic. Też się nad tym zastanawiałem, ale na szczęście większość renomowanych neuro mi to odradziło ( tylko kwiek chcial zastosować swój " złoty pakiet" endoskop + diam;p)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15626

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 14
Jeśli chodzi o ten typ zabiegu to jest refundowany przez NFZ,dr Winkler jest znanym neurochirurgiem i jeśli proponuje tego typu zabieg to chyba wie co robi.
Administrator tego forum na pewno nie zakwestionował by umiejętności tego lekarza.
Zawsze można wykonać poprawkę metodą tradycyjną.
Możemy się spierać na temat leczenia przypomnę że dr Łątka kwestionuje zasadność stosowania ruchomych dysków a jednak są stosowane z sukcesem nawet w
Polsce .
Osobiście zaryzykował bym endoskopowy zabieg ,ryzyko jest podobne do metody tradycyjnej a uniknięcie narkozy zaliczam do plusów.
Dr Winkler wykonuje także endoskopowe zabiegi stenozy kanału kręgowego,
Przypomnę że wypadku nie udanego zabiegu co proponują lekarze cage i usztywnienie segmentu.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15628

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 3
Szkoda, że opisu badania obrazowego nie załączasz. Byłoby wiadomo co to za protruzja, chodzi o kształt. Bo ja np. przy protruzji tylno-prawostronnej 7mm, nieuciskającej nerwu, miałem mieć zrobioną stabilizacje międzytrzonową (cage, zrost kostny). Widzę, że może być coś pomiędzy, mniej inwazyjnego, nawet w gorszych objawowo przypadkach.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15629

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Ciekawa propozycja wynikająca z opisu .
Ja w swoim opisie miałem na poziomie L5/S1 centralno-prawoboczną przepuklinę jądra miażdżystego wpuklającą się w obrąb kanału kręgowego na głębokość 14mm.
A w rzeczywistości nawęd taki laik jak Ja widziałem że jądro wylało się do kanału kręgowego.
Po 1,5 roku zrobiłem następny MR i tam wyraźnie było widać brak wylanego jądra i opisano to jako tylnoprawoboczna przepuklina na głębokość 7mm z uciskiem
korzeni i worka oponowego w prawym zachyłku kanału.
I powiem tak po pierwszym MR była opcja sekwestr się wchłonie czekać drugi lekarz dał skierowanie na microdisectomie , po drugim MR obydwoje pacjent
nie potrzebuje zabiegu operacyjnego.
Gdybym odwiedził twojego lekarz to byłbym po cage.
Co do opisów lekarze się nie przykładają i niewyobrażanym sobie że lekarz podejmuje decyzje o zabiegu na podstawie opisu nie oglądając MR.
Ja gdy widzę lekarza który czyta tylko opis MR a nie ogląda zdjęć od razu przerywam wizytę,najczęściej mówiąc by oddał dyplom lub wrócił na uczelnie.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15630

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Pisałem że podczas konsultacji w Opolu lekarz nie zalecał zabiegu endoskopowego.
Jednak obecnie w prywatnym szpitalu Vital Medic w Kluczborku oferuje się tego typu zabiegi ,na stronie szpitala jest dokładny opis tej metody oraz
rodzaje dostępu .
Zabiegi wykonuje dr Jacek Trompeta i są to te same zabiegi które oferuje dr Winkler z Poznania.
W szpitalu pracują lekarze z Opola czyżby zmienili zdanie w sprawie zabiegów endoskopowych.
A może niedługo zaczną oferować wstawianie sztucznych dysków pomimo wypowiedzi w internecie że niema uzasadnienia stosowania tej metody,
a złotym standardem jest cage stabilizacja.
Co spowodowało zmianę stanowiska ,pacjenci czy ograniczenia finansowe narzucone przez NFZ .
A gdy niema ograniczeń finansowych bo płaci pacjent stosujemy te metody.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 3 miesiąc 1 tydzień temu #15632

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
w chwili wolnej załączę opis i zdjęcie; mam wysunięte dwa dyski , ale silny ucisk na nerw powoduje tylko jeden ponieważ idzie w zachyłek boczny , gdzie jest nerw; drugi dysk (poniżej) tez ma 8 mm ale idzie centralnie do tyłu; zarówno dr Winkler jak i dr Moskal "winą" obarczają ten co idzie w zachyłek; dr Winkler w zaletach endoskopii wymienia - brak kontaktu z powietrzem oraz to że wszystko odbywa się w środowisku soli fizjologicznej , co powoduje że po pierwsze nie tworzą się zrosty, a po drugie zasadniczo nie ma ryzyka infekcji; gdybym się zdecydowała na mikrodiscektomię - to razem z żelem antyzrostowym; w przypadku endoskopii wg dr Winklera nie ma konieczności stosowania żelu;
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez Natalia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena