Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #18824

• Maxpimp
  • Maxpimp Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja miałem endskop u Winklera, L5/s1 objawy ustąpiły na 5 dni ( właściwie to nie wiem dokonca czy ustąpiły bo może działały jeszcze przeciwbol) potem pojawiły się te same objawy o mniejszym nasileniu. Z zalet na pewno to że zabieg istotnie nie wpływa na twoje funkcjonowanie, nie czułem się wgl jakbym miał Operacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #18842

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19
Ja również miałam proponowany zabieg endoskopowy przez dr Bronarskiego, który podobno jako jeden z pierwszych operował tą metodą. Taką decyzję podjął po obejrzeniu MRI stawów krzyżowo-biodrowych, bo tylko takim wtedy dysponowałam, nie mówił nic o tym, żeby zrobić mri lędźwiowy, a jedynie, że potrzebuje rtg, żeby zobaczyć jak ustawione są kręgi, czy wejdzie tam rurka.
Nie zdecydowałam się na to, bo po pierwsze drogo, a po drugie miałam wtedy jeszcze nadzieję, że wyleczę moją prawie 15 mm przepuklinę (z mocnymi zaburzeniami neurologicznymi :) ) rehabilitacją.
Ostatecznie miałam tradycyjną discectomię pod mikroskopem, czyli mikrodicsektomię i już po wszystkim zapytałam jednego z lekarzy, czy endoskopowo byłoby ok (operację miałam pilnie, nikt ze mną nie uzgadniał co mi tam zrobią tylko szybko "rzucili" mnie na stół). On na to popukał się w głowę, bo ta moja przepuklina na pewno nie zostałaby w całości wydłubana endoskopowo. I tak długo skrobali podobno i operacja trwała trochę dłużej niż przeciętnie.
Jeśli chodzi o endoskop to chyba najważniejsze jest to, żeby trafić do lekarza, który nie tylko jest dobrym chirurgiem, ale też żeby nie był zafiksowany tylko na jednej metodzie.
Miejmy nadzieję, że dr Winkler taki jest.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #18847

• Maxpimp
  • Maxpimp Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak jakby się przyjrzec to 99procent lekarzy robiło to jako pierwsi.
No mi to nie pomogło w stuprocentach. Pomogło w 70procentach, bo ból już nie pozwalał mi spać, jeść i się wyprozniac. Aczkolwiek być może coś w tym jest co mówił twój lekarz operator ( aczkolwiek ciekawe jaka wiedzę ma na temat endoskopii żeby to porównywać). No i przy mrcriodiscetomi usuwa się kawałek powieszchni stawowych co może skutkować większym miejscem dla nerwów, być może to też jest powód lepszej skuteczności (choć nie mam pewności czy usunięcie tych powieszchni żeby dojść do nerwów ma wpływ na miejsce dla nich)

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #18853

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080

Maxpimp napisał: Tak jakby się przyjrzec to 99procent lekarzy robiło to jako pierwsi.

:) Przypuszczalnie to nawet jeszcze nie ostatni pierwsi - za 5 lat też pewnie w jakimś rejonie Polski ktoś poda że zrobił discektomię endoskopową jako pierwszy w Polsce i że to nowatorski zabieg.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Mikrodiscektomia czy discektomia endoskopowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #18855

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 95
Na Facebooku szpitala w Opolu neurochirurgia jest w tym roku właśnie taki wpis dotyczący endoskopia dla WCM Opole ze zdjęciami i filmem.
5 lat temu sławny dr Kwiek miał wykonanych tych zabiegów prawie 1500,obecnie wykonuje je w odcinku szyjnym był program w TVP.
Gdy rozmawiałem w Opolu o tym zabiegu właśnie 5 lat temu był mi odradzany a jednak przekonali się że mało inwazyjny zabieg też daje jakieś szanse.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.063 s.
Zasilane przez Forum Kunena