Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Alternatywy dla laminektomii

Alternatywy dla laminektomii 2 tygodni 4 dni temu #14174

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 4
Chciałem poruszyć temat mało-inwazyjnego odbarczenia korzenia nerwowego związanego głównie ze stenozą. Jak wiadomo laminektomia polega w skrócie na wycięciu kawałka tylnej części kręgosłupa co może prowadzić do niestabilności.
Kolega Zap3 wspominał o metodzie io-flex@system która w Polsce chyba nie jest dostępna oraz sprawdza się tylko w konkretnych przypadkach.
Mnie osobiscie interesuje mikrodekompresja, tylko nie bardzo rozumie czym ona się różni od mikrodiscektomii w sensie dostępu ( "wglądu do kregosłupa") czy w trakcie takiego dojścia operator jest w stanie zobaczyć więcej niż podczas mikrodiscektomii? Znalazłem jeden ośrodek w Polsce który oferuje tego typu zabieg: neurochirurgwroclaw.com.pl/pl/page/7/OPE...dzwiowym_metoda_MISS
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alternatywy dla laminektomii 2 tygodni 3 dni temu #14175

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
Wydaje mi się że nie różni się niczym. Różni się od dawnych, już raczej nie stosowanych metod operowania przez duże rozcięcie.
MISS = Minimally invasive spine surgery
Mikrodiscektomia = discektomia z zastosowaniem mikroskopu
Jedynie ten kubek to nie wiem co to i czy to standard.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.083 s.
Zasilane przez Forum Kunena